Jak urządzić niezapomniane przyjęcie karnawałowe?

przez Balladine

Przyjęcie w stylu filmowym

Przyjęcie w stylu filmowym wcale nie musi oznaczać wyłącznie maratonu filmowego. Powinien stanowić on kluczową część wieczoru, ale warto uzupełnić go o menu i dekoracje zainspirowane wybranym filmem. Pole manewru jest ogromne. Możesz udekorować mieszkanie w kolorze Tiffany Blue i przygotować menu, jakim nie pogardziłaby Holly z śniadania u Tiffaniego, zadbać o klimatyczną, francuską muzykę i nauczyć się przygotowywać idealny Creme Brule z Amelii, albo podobnie jak Carl Allen – bohater filmu „Jestem na tak” włożyć hogwarcki mundurek i przekonać się, jak smakuje piwo kremowe. Po wszystkie wspomniane przepisy odsyłamy do bloga Pauliny Wnuk. To prawdziwa specjalistka w komponowaniu filmowego menu.

Przyjęcie w stylu retro

Motywem karnawałowej imprezy może również być, któraś z minionych epok. Wcale nie musisz zbyt daleko cofać się w czasie. W karnawale bardzo dużą popularnością cieszą się przyjęcia inspirowane latami 60-tymi. To doskonała okazja do włożenia mini sukienki, wykonania starannego makijażu i przypomnienia sobie dawnych muzycznych hitów. Nie zdziw się jednak, gdy Twoi goście po obfitej kolacji ruszą do tańca. Przy bigbeatowych rytmach po prostu nie da się usiedzieć w miejscu.

Przyjęcie w stylu orientalnym

Zamiast zamawiać sushi w pobliskim lokalu złóż się ze znajomymi na wszystkie potrzebne do jego przygotowania produkty i nauczcie się robić je samodzielnie. Klejenie ryżu, zwijanie alg, komponowanie nigdzie nie dostępnych smaków – cały proces przygotowawczy sushi bywa równie satysfakcjonujący, co jego jedzenie. Choć przepis wydaje się być dość skomplikowany gwarantujemy, że poradzi z nim sobie każdy początkujący kucharz. Pamiętaj też o tym, by tym razem nieco inaczej nakryć stół. Na nauczenie się jedzenia pałeczkami nigdy nie jest za późno.

Przepis na sushi:

Krok 1: Jedyną trudnością, jaka może Cię spotkać podczas przygotowywania sushi jest gotowanie ryżu. Nie może być to zwykły ryż z torebki. W każdym większym sklepie bez problemu znajdziesz kleisty ryż do sushi. Jeszcze przed ugotowaniem należy go dokładnie wypłukać pod bieżącą wodą. Proces należy powtarzać kilkakrotnie do momentu gdy woda stanie się przejrzysta. Następnie zalewany ryż wodą i gotujemy pod przykryciem aż do odparowania wody. Podczas gotowania ryż należy często mieszać. Po ugotowaniu przekładamy go do drewnianej miski, „tniemy” drewnianą łyżką i zostawiamy do ostygnięcia.

Krok 2: Doprawiamy ryż zaprawą z octu ryżowego (6 łyżek), cukru (3 łyżki) i soli (1 łyżka). Wymienione proporcje odpowiadają jednej szklance suchego ryżu.

Krok 3: Kroimy wszystkie pozostałe składniki. Może to być awokado, ogórek, ryby, paluszki surimi – ilość wariacji jest niemal nieograniczona.

Krok 4: Na wyłożone na podkładce bambusowej algi układamy ryż i wybrane składniki. Całość należy dokładnie zwinąć, pociąć na talarki i wyłożyć na drewnianej desce wraz z sosem sojowym i wasabi.

Macie już doświadczenie w organizacji tematycznych imprez? Podzielcie się z nami reakcjami swoich gości! Będą to bezcenne wskazówki dla osób, które po raz pierwszy przymierzają się do urządzenia przyjęcia z motywem przewodnim.

Zdjęcie główne: kadr z filmu “Śniadanie u Tiffaniego”

Zostaw komentarz