Pomysły na czułe walentynkowe prezenty

przez Balladine

Gdy mówimy o kimś, że jest czuły, podkreślamy jego serdeczność i wrażliwość na potrzeby emocjonalne drugiego człowieka. Dlatego w wielu przypadkach najczulszym prezentem jest miło i wspólnie spędzony czas. Oczywiście nie obędzie się bez małych inwestycji, ale dzięki nim walentynki będą mogły być szczególne. Czy walentynki muszą być obchodzone 14 lutego? Nie, za porozumieniem stron można je przyspieszyć i zorganizować we wcześniejszy lub następujący po nich weekend. Ponadto dzień zakochanych można obchodzić częściej niż raz w roku.

Prezent nr 1 – Przez żołądek do serca

Śniadanie do łóżka, kolacja przy świecach? Obie opcje są dobre. Jednak trzeba pamiętać o tym, że to nie może być ani codzienne śniadanie, ani zwykła kolacja w blasku świec. Jeśli w tygodniu nie ma na to czasu, nic straconego – niech sobota lub niedziela będą dla Was. Nie trzeba też organizować tego samodzielnie. Na śniadanie można wybrać się do klimatycznej kawiarni, a kolację zjeść w dobrej restauracji. Co z dziećmi? Może przydać się opiekunka, babcia, przyjaciółka. Małe dzieci mogą wpaść na śniadanie do łóżka, a duże niech się uczą samodzielności. Każdy rodzic wie najlepiej, jak zarządzić czasem pociech przy specjalnych okazjach.

Prezent nr 2 – Więcej kultury

Dobrym walentynkowym prezentem mogą być też wspólne przeżycia kulturalne. Kino, teatr, wystawa, koncert, a nawet wyjście do muzeum. Takie wydarzenie to nie tylko okazja do budowania wspólnej historii i wspomnień, ale też pozyskanie tematu do rozmowy. Istotne, by była to rozmowa, a nie kłótnia. Dlatego odradzamy wyjście do kina na film z gatunku, którego ukochana osoba nie lubi. Jeśli para prowadzi intensywne życie kulturalne, walentynkową odmianą może być spróbowanie czegoś nowego. Może zamiast wyjścia do kina –  teatr, balet lub opera albo w lżejszym nurcie – musical, spektakl rewiowy, kabaret, stand-up.

Prezent nr 3 – Weekendowy relaks

Wyjazd zwykle nie jest opcją niskobudżetową i raczej powinien być zaplanowany, choć spontaniczne wypady też mają w sobie niewątpliwy urok. Nie mniej jednak, przy okazji walentynek można pokusić się choćby o spacer po pobliskiej puszczy. Luty bywa mroźny – to prawda, ale w ujemnych temperaturach też można znaleźć plusy. Wspólne wyjście na łyżwy? A może weekendowy wypad na stok. Bez względu na temperaturę można wybrać się na weekend do SPA lub po prostu do pięknie położonego hotelu, w którym oderwiecie się od codzienności.

Te trzy pomysły są tyleż banalne, co często trudne do zrealizowania. Zobowiązania, rodzina, czasami brak środków, a czasami elementarne lenistwo, intensywne życie zawodowe lub brak motywacji… To wszystko może przeszkodzić w zorganizowaniu czegokolwiek innego niż czekoladki, kwiatek, biżuteria, bielizna… To zrozumiałe – życie weryfikuje marzenia o romantyzmie. Ale właściwie, czy dla kochanej osoby nie warto podjąć wysiłku, zmobilizować się i zawalczyć o walentynki?

Zostaw komentarz