Kolory sezonu wiosna/lato 2018: Pełne nasycenie

przez Balladine

Kolorystyczne trendy sezonu wiosna/lato 2018 są dość liberalne. Każdy może w nich znaleźć coś dla siebie. Dlatego obok modnych pasteli pojawiły się też kolory nasycone. Wśród nich na pierwszy plan wybijają się: fioletowy, żółty, pomarańczowy, różowy i czerwony.

2018_01_31_kolory_sezonu_pelne_nasycenie_01Ultra Violet

Nasycony fiolet, czyli Ultra Violet z palety Pantone’a, to kolor roku 2018. Nic dziwnego, że topowi designerzy chętnie po niego sięgali. W ich wiosennych kolekcjach fiolet przybierał przeróżne formy. Na pokazie kolekcji Kenzo brylował wśród sukienek i torebek. W najnowszej kolekcji domu mody Balenciaga pojawił się jako fioletowa kurtka i sweterek. Natomiast Carolina Herrera zaproponowała trzy fioletowe suknie, dwie w drobną krateczkę i jedną ze zwiewnego szyfonu. Przy okazji widać też, że fiolet najmodniej jest łączyć z kolorem żółtym.

Zdjęcia z pokazów pochodzą ze strony vogue.com

Świeżość cytrusów

Soczysta pomarańcza i dojrzała cytryna to najpopularniejsze kolory cytrusowe, a przy okazji jedne z najmodniejszych kolorów lata 2018. Nawet słynący z zamiłowania do klasyki dom mody Christian Dior sięgnął po żółty i to w pszczelim wydaniu (o modzie na paski pisaliśmy już << TUTAJ >>). Stylizacja przygotowana przez Marię Grazię Chiuri pięknie łączy radosny żółty z poważną czernią. Całkowicie żółtą sukienkę zaproponował m.in. Brandon Maxwell, Tadashi Shoji czy Prabal Gurung. Pomarańczowy pojawiał się nieco rzadziej, ale jak już się znalazł w kolekcji, to błyszczał – tak jak w przypadku projektu Adama Selmana.

2018_01_31_kolory_sezonu_pelne_nasycenie_03Zdjęcia z pokazów pochodzą ze strony vogue.com

Ogrom różu

Do różowego myślenia „Vogue” zachęcał już rok temu, przedstawiając trendy na zimę. Wiosną i latem 2018 roku róż będzie się miał równie dobrze. Ten opiniotwórczy magazyn okrzyknął modę w kolorze różowym jednym z najważniejszych trendów sezonu. I nic w tym dziwnego skoro po nasycony odcień różu sięgnęły takie brandy jak Christian Siriano, Stella McCartney czy Marc Jacobs. Siriano zachwycił wszystkich różowymi kreacjami (także w wersji plus size), a  Marc Jacobs zupełnie luźnym podejściem do różowego tematu.

2018_01_31_kolory_sezonu_pelne_nasycenie_04Zdjęcia z pokazów pochodzą ze strony vogue.com

Zmysłowość czerwieni

Czerwień to kolejny kolor, który w takim lub innym tonie, ale jednak pojawia się co sezon. Krwistej klasycznej czerwieni nie ma w palecie Pantone’a na wiosnę i lato 2018, ale nie sposób pominąć tego koloru, jeśli pojawia się w kolekcjach takich domów mody jak Rodarte, Prada czy Dior… Nawet Sarah Burton (główna projektantka Alexandra McQueena i ulubienica księżnej Cambridge) na pokazie swojej wiosennej kolekcji zaprezentowała aż 9 czerwonych sylwetek.

2018_01_31_kolory_sezonu_pelne_nasycenie_05Zdjęcia z pokazów pochodzą ze strony vogue.com

Pastele i nasycone barwy to nie wszystko… Tak, w sezonie wiosna-lato 2018 wybór jest znacznie większy. Wkrótce przedstawimy kolejne topowe kolory.

1 komentarz

Adrian Jakubiak 4 lutego 2018 - 20:31

Świetne żywe kolory!

Reply

Zostaw komentarz