Poznaj 4 typy urody i sprawdź, którym jesteś!

przez Balladine

Każda kobieta ma swój typ urody, odpowiadający jednej z 4 pór roku. Wiosna i jesień to typy ciepłe, a lato i zima – chłodne. Swój typ można w dużej mierze zmienić odpowiednim makijażem, opaleniem się oraz farbowaniem włosów. Jednak Zima nie stanie się wiosną, a lato raczej nie zmieni się w jesień. Sprawdź, w których kolorach będzie Ci do twarzy.

Pani Wiosna

Jej cechy rozpoznawcze to brzoskwiniowa lub złocista cera i świetliste włosy – od blondu po jasne brązy. To delikatny typ urody, bardzo subtelny i dziewczęcy. Wiosna może śmiało zakładać garderobę w kolorach różu, żółci i beżu. Dobrym pomysłem będą też pomarańcze, koralowe, łososiowe lub morelowe czerwienie, a nawet delikatne fiolety, mleczne biele oraz kremy. Pani Wiosna powinna unikać ciężkiego granatu oraz czerni. Pamiętaj, ten typ urody stawia na pogodne odcienie. Wzorem może być aktorka Cameron Diaz, którą często można spotkać ubraną w wyraziste kolory.

Malinowa sukienka Nuance >> Beżowa sukienka GaPa Fashion >> Żółta sukienka Potis & Verso>>

Pani Lato

To królowa o chłodnej cerze. Jej włosy mogą mieć popielaty, platynowy odcień, niezależnie od tego, czy ich kolorem jest blond czy jasny brąz. W kontrastowych i ciepłych barwach jej nie do twarzy. Biel, czerń i perłowe szarości pasują do niej jak ulał. Zakładać może przytłumione róże, zgaszone błękity, lekkie odcienie fioletu oraz jasne zielenie (np. miętowe, pistacjowe czy seledynowe). Inspiracją ze świata gwiazd może być aktorka Charlize Theron i jej wysublimowany, kobiecy styl.

Biała sukienka Nuance >> Czarna sukienka Lara Fabio >> Pistacjowa sukienka L’ame de Femme >>

Pani Jesień

Brzoskwiniowa cera o złocisto-beżowych tonach. Piegi, intensywny kolor oczu (najczęściej brąz lub zieleń) i rudozłote lub kasztanowe włosy – to właśnie po tym poznasz Panią Jesień. Wśród gwiazd Hollywood jest nią między innymi Julianne Moore. Jeśli jesteś nią również Ty, zdecyduj się na odcienie złota, brązów, nasyconych żółci i zieleni. Twoim żywiołem są również intensywne czerwienie i pomarańcze. Jakie inne kolory kochają właśnie Ciebie? Żółtawe beże, ciepłe fiolety, przydymione i głębokie odcienie niebieskiego; kremowe biele oraz zielonkawe szarości.

Brązowa sukienka Aggi >> Zielona sukienka Topsi >> Żółta sukienka Margo Collection >>

Pani Zima

To typ Angeliny Jolie. Jej uroda jest delikatna niczym laleczka z chińskiej porcelany. Bardzo jasna cera, wyraźnie zaznaczone brwi i rzęsy, włosy ciemnobrązowe aż po kruczoczarne. To najbardziej kontrastowy typ urody. Zima lubi kolorystyczne zestawienia pełne intensywności. Tylko jej nie straszne są połączenia czerni ze śnieżną bielą. Pani Zima zaliczy udany flirt także z czerwienią, fuksją, śliwką, lodowym odcieniem niebieskiego, granatem, szmaragdową zielenią, chłodnymi odcieniami szarości, beży i brązów oraz gorzką czekoladą. Unikać powinna natomiast koloru pomarańczowego, ciepłego brązu i żółci.

Granatowa sukienka Metafora >> Czerwona sukienka Nuance >> Szmaragdowa sukienka Semper >>

Zostaw komentarz