Psiarelli – modnie jest pomagać!

przez Balladine

Nie trudno domyślić się, na czym wzorowali się pomysłodawcy projektu.Psiarelli brzmi łudząco podobnie do Pirelli. Kalendarz Pirelli to wydawnictwo zawierające artystyczne fotografie pięknych, roznegliżowanych pań, które od przeszło 50 lat ukazuje się na rynku. Początkowo był to tylko firmowy kalendarz włoskiej firmy produkującej opony. Dziś kalendarz Pirelli jest kultowy i znany na całym świecie. Zdjęcia do niego wykonywały takie sławy jak Annie Leibowitz czy Karl Lagerfeld, a pozowały do niego chyba wszystkie najpiękniejsze kobiety świata. Pierwszy egzemplarz kalendarza tradycyjnie jest przekazywany królowej Elżbiecie II – skądinąd znanej miłośniczce psów.

psiarelliPanowie zamiast Pań

Jak na koncept kalendarza z pięknościami odpowiedziała Fundacja Viva? W polskim kalendarzu znalazło się 12 zdjęć sportowców, którzy nie tylko pokazują na zdjęciach swoje olśniewające sylwetki, ale przede wszystkim pozują ze zwierzakami – psami i kotami – podopiecznymi schroniska w Korabiewicach (obecnie wszyscy czworonożni modele znaleźli już szczęśliwe domy). Ludzkimi modelami Psiarelli 2016 zostali: Kamil Wykowski, Filip Szczęski, Marcin Goc, Daniel Tarnawski, Damian Belica, Szymon Szymański, Marek Wierzbicki, Adam Kuncicki, Krystian Modzelewski, Mirek Baściuk, Szymon Urban oraz Jakub Sawicki.

W słusznej sprawie

Głównym celem projektu jest zebranie funduszy na remont schroniska, szczególnie na wyposażenie lecznicy, modernizację boksów (obecnie brakuje w nich dostępu do bieżącej wody) oraz na rekultywację okolicznych terenów. Poza wymiernymi korzyściami materialnymi, kalendarz ma za zadanie promować adopcję zwierząt. Panowie, którzy zgodzili się użyczyć swojego wizerunku zgodnie twierdzą, że żeby pokochać czworonoga wystarczy chwila i jedno spojrzenie. Rzeczywiście, patrząc na zdjęcia, trudno oprzećsię temu wrażeniu. Dzięki jednej decyzji możesz uszczęśliwić nie tylko bezbronne zwierze. Zyskasz przyjaciela na całe życie. Więcej informacji o kalendarzu znajdziesz << TUTAJ >>.

Źródło zdjęć: schronisko.info.pl

Zostaw komentarz