Jedwabna koszula – trzeba ją mieć!

przez Balladine

Jedwab przyciąga uwagę swoim szlachetnym wyglądem – nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Doda klasy i wdzięku każdej stylizacji, do której zostanie wykorzystany. Szyte są z niego najpiękniejsze koszule, sukienki i paniuary. To jeden z najbardziej kobiecych materiałów. My skupimy się na jedwabnych koszulach, które uznawane są za must have każdej modnej kobiety. W Stanach Zjednoczonych uważa się, że jedwabna koszula to najlepszy strój na pierwszą randkę – elegancki, a przy tym zmysłowy. W kolekcjach ready-to-wear na sezon jesienno-zimowy jedwabne tkaniny królują m.in. u Niny Ricci (błękitna koszula na głównym zdjęciu), a na wiosnę-lato 2017 m.in. Victorii Beckham i Nicholasa K.

pokazyZdjęcia z pokazu pochodzą ze strony vogue.com

Tysiące lat historii

Jedwab to tkanina, która od setek lat kojarzy się z luksusem. Mimo, że historia jego produkcji sięga roku 3600 przed naszą erą, proces wytwarzania do dnia dzisiejszego jest skomplikowany i pracochłonny, a co za tym idzie – kosztowny. Na stosunkowo wysoką cenę jedwabiu składa się wiele czynników. Już samo wyhodowanie jedwabników (hodowle znajdują się głównie w Azji, ale także w Europie), następnie opracowanie oprzędu i wytworzenie tkaniny – to może zająć nawet kilkanaście miesięcy!

Zalety i wady jedwabiu

Jedwab posiada fantastyczne właściwości. Przede wszystkim, nie rozciąga się i nie gniecie, co jest zaletą nie do przecenienia dla wszystkich zabieganych kobiet, dla których nienaganny wygląd jest priorytetem. Jego połysk jednoznacznie kojarzy się z elegancją.Mimo swojej delikatności świetnie izoluje temperaturę, dlatego sprawdza się zarówno latem, jak i zimą. Czy taki materiał może mieć jakieś wady? Niestety tak. Okazuje się, że jest dosyć trudny w pielęgnacji. W grę wchodzi właściwie wyłącznie pranie chemiczne, ewentualnie czyszczenie ręczne. Jedwabiu nie można wygniatać, wyżymać, ani suszyć na słońcu. Ponadto ten w jasnych odcieniach ma tendencje do żółknięcia. Prawda jest jednak taka, że za te drobne niedogodności i nieco większy wysiłek włożony we właściwą pielęgnację jedwab pięknie się odwdzięcza.

Jedwab lubi subtelności

W sklepie internetowym Balladine.com znajdziesz koszule z naturalnego i syntetycznego jedwabiu, a także mieszanek jedwabiu np. z wiskozą. Wszystkie świetnie wpisują się w najnowsze trendy nie tylko krojem, ale także najmodniejszymi w tym sezonie printami czy barwami. W takich przypadkach warto pamiętać, że jeden wyraźny punkt w stylizacji wystarczy. Jedwab bardzo łatwo przytłoczyć, odbierając mu w ten sposób naturalną subtelność i romantyzm. Jeśli nosisz jedwabną koszulę postaraj się, żeby pozostałe elementy podkreślały jej urok – w końcu masz na sobie coś wyjątkowego! Wszystkie koszule i bluzki z najnowszych kolekcji polskich marek możesz obejrzeć, klikając << TUTAJ >>.

balladinekoszuleBluzka Click >>  Bluzka Metafora >>  Bluzka Duet Woman >>

Do czego założyć jedwabną koszulę?

Jedwabna koszula fantastycznie sprawdzi się zarówno w biurze, w zestawieniu z ołówkową, gładką spódnicą czy świetnie skrojonym garniturem, jak i w wersji nieco mniej oficjalnej – założona do dżinsów na babski wieczór lub kolację ze znajomymi. Dodatkowo, ze względu na właściwości materiału, bez problemu przekształcisz stylizację dzienną w wieczorową – wystarczy, że zmienisz dodatki, nieco wzmocnisz makijaż i właściwie prosto z biura możesz ruszać w miasto.

Zostaw komentarz