W tym roku 40 lat kończą takie polskie gwiazdy jak: Anita Sokołowska, Natalia Kukulska, Magda Mołek, Agata Buzek czy Maria Sadowska. Hollywoodzką pięćdziesiątkę mają już za sobą Halle Berry, Salma Hayek, Cindy Crawford oraz Janet Jackson. Styl każdej z wymienionych pań wcale nie wiąże się z wyrzeczeniami, typu: w moim wieku nie wypada nosić sukienki przed kolano. Dlaczego? Bo to nie wiek determinuje styl. Dojrzałe kobiety, nawet jeśli nie wyglądają jak gwiazdy, powinny ubierać się modnie i z klasą. Owszem, jeśli ramiona są zbyt masywne, warto je przykryć rękawem, jeśli na łydkach pojawiły się pajączki, lepiej założyć kryjące rajstopy, jeśli na dekolcie coraz wyraźniej widać zmarszczki, można wybrać fason z dekoltem okrytym koronką lub szyfonem. Styliści Balladine są pewni – każda kobieta jest piękna, tylko nie każda umie pokazać to z klasą. Proponują fasony bardzo świąteczne – eleganckie, dość skromne, ale kobiece i urokliwe. Święta Bożego Narodzenia, sylwester, nowy rok i karnawał są doskonałymi okazjami do tego, by olśniewać strojem.

Róż, czerwień, bordo

W tym sezonie odcienie koloru czerwonego – od różu aż po bordo – są na topie. Co więcej, polskie marki serwują je w bardzo eleganckiej, wprost idealnej na święta wersji. Długość do lub za kolano, rękawy minimum 3/4, biżuteryjne dekolty… To wszystko sprawia, że mimo odważnego koloru, każda z wybranych przez stylistów sukienek będzie pasowała nawet bardzo statecznej damie.

czerwoneSukienka bordowa Far Far Fashion >> Sukienka czerwona Bialcon >> Sukienka różowa GaPa Fashion >> Sukienka ze stójką SU >>

Odświętne koronki i prześwity

W dawnych czasach tylko arystokracja chadzała w koronkach. Dzisiaj koronkowe sukienki są bardzo demokratyczne. Może je nosić każdy, bez względu na zasobność portfela czy metrykę. Nie muszą też kojarzyć się z buduarem. Klasyczne fasony – ołówkowy i rozkloszowany, bez zbytniego negliżu, tylko z dyskretnymi prześwitami – można bez obaw założyć nawet na kolację wigilijną.  

koronkiSukienka koronkowa Bialcon >> Sukienka z niebiskiej koronki Semper >> Fioletowa sukienka z koronki GaPa Fashion >> Sukienka z koronkowym dekoltem SU >>

Czerń z błyskiem na Gwiazdkę

Czarne sukienki są zbyt poważne jak na radosne Święta Bożego Narodzenia. Lepiej odsunąć na bok biurowe małe czarne. Styliści Balladine proponują czarne sukienki doprawione blaskiem. Pierwsza kusi cekinami, druga i trzecia złoceniami, a ostatnia lśniącą koronkową aplikacją. Tak stonowany glamour jest nie tylko na czasie, ale także w bardzo dobrym guście.

czarnySukienka z cekinami SU >> Sukienka w złote pasy Poza >> Sukienka w czarno-złotą panterkę Topsi >> Sukienka z koronkową aplikacją Emoi >>

Wszystkie sukienki zaprezentowane w artykule można obejrzeć i kupić na stronie www.balladine.com. Z doświadczenia wiemy, że lepiej nie zwlekać z zakupem. Najpopularniejsze rozmiary szybko się wyprzedają, a w sezonie przedświątecznym każda piękna kreacja jest pilnie poszukiwana.