Siedem modowych grzechów

przez Balladine

Nasz stylista ułożył specjalnie dla Was ranking największych modowych faux-pas, których każda kobieta powinna unikać jak ognia. Zależy nam przecież nie tylko na idealnym wyglądzie, ale również dobrym samopoczuciu. Nie bez powodu mówi się, że ubranie jest naszą drugą skórą. Aby tak się stało, radzimy wziąć poniższe porady do serca i jak najszybciej wprowadzić zmiany w swojej garderobie.

Źle dobrane ubrania do kształtu i typu figury

Niestety, duża część kobiet nie potrafi poprawnie zweryfikować jaki kształt figury posiada. Pamiętajmy, że źle dobrany strój, zamiast eksponować nasze zalety, podkreśla jedynie niepożądane cechy. Zdobycie takiej wiedzy zaoszczędzi nam wielu godzin w przymierzalni oraz pozwoli uniknąć kolejnych rozterek przed lustrzanym odbiciem. Nie wolno bagatelizować również typu urody. Tylko na tej podstawie perfekcyjnie dobierzemy kolorystykę naszych ubrań podkreślających kolor oczu, włosów i karnacji.

Zbyt małe ubrania

Zdarza się nam kupować zbyt małą garderobę. Zakupom najczęściej towarzyszą obietnice kolejnej diety, wykupienia karnetu na basen czy zdrowego odżywiania (niepotrzebne skreślić). „Przecież za kilka tygodni na pewno będą idealnie leżeć” – mówimy o nowych spodnich. Brzmi znajomo? Niestety, tygodnie mijają, a nasza waga nie ubywa. Wbrew pozorom, noszenie zbyt małych ciuchów, wcale nie wpływa na postrzeganie nas jako szczuplejszych. Wręcz przeciwnie, w ten sposób podkreślamy nadprogramowe kilogramy. Tego zdecydowanie nie rób!

Źle dobrana bielizna

Uważaj na zbyt intensywne kolory lub fakturę bielizny. Może ona prześwitywać przez delikatny materiał ubrań i wprawić nas w duże zakłopotanie. Aby tego uniknąć, upewnij się, że Twoja bielizna ma kolor zgodny ze strojem wierzchnim. Zawsze sprawdź czy nie wystaje spod ubrania. W przeciwnym razie narazisz się na modowy ostracyzm.

Overly AccessorizedNadmiar biżuterii i ozdób

Dodatki to dobry sposób na ożywienie naszej stylizacji. Jednak zbyt duża ilość „błyskotek” nie wpłynie korzystnie na ostateczny wygląd. W takim wypadku kobieta zawsze uzyska efekt „choinki” – najczęściej kojarzącej się z kiczem i nadmierną ilością różnorodnych ozdób. Warto pamiętać o umiarze. Jeżeli chcesz założyć długie i rozbudowane kolczyki – zrezygnuj z naszyjnika, jeśli masz ochotę na bransoletkę i korale, przemyśl założenie broszki. Biżuteria powinna również pasować do całej stylizacji. Elegancka sukienka źle wygląda w towarzystwie plastikowych „świecidełek”, natomiast strój casualowy opatrzony naszyjnikiem z diamentów, to również zły wybór.

Bogactwo stylów trendów

Mieszanie stylów uchodzi na sucho tylko największym znawcom mody. Jeżeli nie jesteś pewna swojego wyczucia trendów, nie ryzykuj i bezpiecznie postaw na jeden styl. W związku z tym, nie warto mieszać stroju typowego do biura z elementami „luźnych” stylizacji np. spodniami dresowymi lub butami sportowymi – to prawdziwe faux-pas, a Twojej inwencji nie doceni nawet najbardziej przychylny pracodawca! Prawdziwą zmorą jest również mieszanie różnorodnych deseni. Jeżeli decydujesz się na groszki, zwyczajnie odpuść sobie paski, panterkę i inne wzory.

Jednokolorowa stylizacja

Tego typu stylizacje już dawno wyszły z mody. Dają wrażenie masywnych, przytłaczających i bardzo nudnych kompozycji. Obecnie mamy szeroki wybór zarówno pod względem faktury materiałów, jak i kolorystyki. Unikajmy więc połączenie spodni, żakietu i torebki w jednym kolorze. Strój oraz dodatki powinny się uzupełniać poprzez zastosowanie przynajmniej dwóch kolorów. Złym pomysłem jest również nadmierne stosowanie jednego rodzaju materiału. Jeżeli decydujemy się na spodnie jeansy, to naszą ulubioną jeansową kurtkę zostawmy tym razem w domu.

Nieodpowiednia stylizacja do okazji

Nie ma nic gorszego jak zbyt duży dekolt i krótka spódniczka podczas rozmowy kwalifikacyjnej lub dyskotekowy strój na wykwintnej kolacji. Przed ważnym wyjściem warto zapoznać się z zasadami dress codu – umownego regulaminu dotyczącego stroju na daną okazję. Jeżeli nie jesteście pewne na co postawić tego wieczoru, wybierzcie tzw. „małą czarną” – sukienkę słynącą ze swojej uniwersalności.

 

Zostaw komentarz