Skąd wziąć motywację do ćwiczeń?

przez Balladine

Stawiaj sobie cele                

Najlepszą zachętą do ćwiczeń jest nawyk. Wyznacz sobie tygodniowy plan aktywności i ściśle się go trzymaj. Codzienne wypełnianie grafiku przynosi wiele satysfakcji, zwiększa pewność siebie i skłania do dalszych treningów.

Szukaj efektów

Gdy planujesz częstsze treningi z pewnością warto zmierzyć się tu i ówdzie, jak również codziennie przed treningiem stawać na chwilę przed lustrem lub na wadze. Jeżeli lubisz biegać mierz sobie czas. Efekty, choć nie pojawią się od razu, będą dla Ciebie najsilniejszym motywatorem a porównywanie wyników przed i po kilku tygodniach intensywnej walki z nadmiarem kilogramów na pewno wprawi Cię w lepszy nastrój.

Ćwicz w towarzystwie

Dużo łatwiej skłonić się do aktywności, kiedy ćwiczy się wspólne. Dlatego dobrym pomysłem na znalezienie motywacji jest odbywanie treningów w stałym gronie. Zaproś do ćwiczeń partnera lub przyjaciółkę albo zapisz się na zajęcia grupowe. Wymyślanie nowych wymówek i okłamywanie przyjaciół by ominąć kolejny trening na pewno nie przysporzy Ci nic dobrego.

Zadbaj o różnorodność

Jednym z największych wrogów aktywności jest nuda. Codziennie powtarzane te same sekwencje ćwiczeń mogą zniechęcić Cię do treningów. Dlatego staraj się, aby Twój tygodniowy grafik był możliwie najbardziej różnorodny. Pływanie, bieganie, zumba, aerobik – masz mnóstwo możliwości!

Znajdź czas tylko dla siebie

Czterdzieści pięć minut to czas, który może poświecić na aktywność nawet najbardziej zapracowana kobieta. Zadbaj o to, aby trening stał się rytuałem, do którego przyzwyczaisz nie tylko siebie, ale także swoich najbliższych. Dzięki temu dużo łatwiej będzie Ci uniknąć głównego wroga ćwiczeń – wymówek.

Zostaw komentarz