Spódnice w kratę

przez Balladine

Moda na kratę

Krata to wzór, który występuje w wielu odsłonach – począwszy od dużych szkockich deseni, aż po mieniącą się w oczach drobną pepitkę. W tym sezonie modna jest wyrazista retro kratka gingham (inaczej vichy lub kratka stołówkowa). Szał na spódnice w kratę tego typu panował do końca lat 20. Później trend ten nieco osłabł, jednak już na stałe zagościł w damskiej garderobie. Spódnice w kratę gingham nosiły takie ikony mody, jak Brigitte Bardot czy Katharine Hepburn.

Z czym zestawiać kratę?

Latem 2015 panuje moda na łączenie wzorów. Dlatego jeśli nie boisz się odważnych stylizacji, spódnice w kratę możesz łączyć z bluzkami w groszki, kwiaty, a nawet lamparcie cętki. Jeśli jednak nie przekonują Cię szalone stylizacje i wolisz stonowany, bezpieczny look, połącz kratę z gładką bluzką lub marynarką. Możesz zestawić ją także z koszulką z interesującą grafiką.
Spódnic w kratę szukaj także w ofertach polskich projektantów. W Balladine znajdziesz je wśród propozycji Bialconu, Topsi i Lilu.

Spodnice_w_krate01. Spódnica Bialcon >> 02. Spódnica Lilu >> 03. Spódnica Bialcon >> 04. Spódnica Topsi >> 05. Spódnica Bialcon >>

Kratka na wyjątkową okazję

Spódnice w kratę gingham zestawione z elegancką bluzką lub kraciastym topem bez obaw możesz włożyć nawet na wyjątkowe okazje. Zadbaj o to, aby kratka była utrzymana w eleganckich kolorach. Podkreśl też szyk looku wyjątkowymi dodatkami – biżuterią, szpilkami oraz kopertówką lub małą torebką biżuteryjną.

Spodnice_w_krate2źródło zdjęć: wethepeoplestyle.com

Zostaw komentarz