Sprytna elegancja

przez Balladine

Inne_036c01. Kolczyki 10 Decoart >> 02. Kufer Goshico >> 03. Bransoletka 10 Decoart >> 04. Szal Lusson >>
05. Broszka House of April >> 06. Pasek Balladine >> 07./08. Bransoletki Korale Karola >>

W ramach przyjętych zasad, każdy z nas powinien inaczej ubierać się do pracy, a inaczej poza nią. Dzieli to nasz styl na formalny i tak zwany casual, który jest stylem dopuszczającym zdecydowanie większą dowolność i swobodę, mając jednocześnie z formalnym niewiele wspólnego.

Inne_03601. Żakiet La Robe >> 02. Spódnica Click >> 03. Naszyjnik Lavaii >> 04. Żakiet Metafora >> 05. Spodnie Bialcon >>
06. Kardigan Sorbette >> 07. Spódnica Bialcon >> 08. Żakiet Bialcon >> 09. Koszula Duet Woman >> 10. Spódnica Ankar >>

Smart casual z męskiej szafy

Współczesna kobieta, poza elegancją, ceni sobie również wygodę. Połączeniem tych dwóch elementów jest smart casual. Wygoda i radość noszenia zostaje tu zmiksowana z szeroko rozumianą elegancją. Dotychczas takie rozwiązania były popularne głównie w męskich szafach, jednak obecnie zaczynają dominować również w kobiecych. Smart casual daje możliwość uzyskania wygody z noszenia ubrań, bez jednoczesnego odchodzenia od klasyki, dzięki niemu również możliwości doboru strojów do pracy znacznie rosną. Obecnie wiele firm odwołuje się do tego stylu, a tendencje, które można zaobserwować na rynku modowym wskazują, że trend ten będzie miał się coraz lepiej.

Inne_036b01. Koszula Duet Woman >> 02. Spódnica De Facto >> 03. Żakiet De Facto >> 04. Żakiet Tova >> 05. Sukienka La Robe >>
06. Żakiet De Facto >> 07. Bluzka Duet Woman >> 08. Spódnica Bialcon >> 09. Koszula Duet Woman >> 10. Spódnica Bialcon >>

Jak zbudować swój własny smart casual?

Najważniejszą rzeczą, o której powinnaś pamiętać jest dobór materiałów. Niestety nie sprawdzi się tu tania odzież popularna w młodzieżowych sieciówkach. Podstawą tego stylu są bowiem dobrej jakości tkaniny oraz skórzane i jedwabne dodatki. Smart casual nie akceptuje metek i nadruków. Warto pamiętać o tym, że materiały takie jak satyna, czy jedwab, same w sobie wyglądają bardzo elegancko.
Kobiety kochają jeansy i swobodnie mogą je wprowadzić w budowanie swojego sprytnie łączącego elegancję z wygodą stylu. Dobrze byłoby jednak, gdybyś zamiast standardowych niebieskich pięćsetjedynek wybrała materiał w odcieniu beżu, granatu czy brązu.
Kolejnym ważnym elementem tego stylu jest sweter. Powinien być on wykonany z naturalnych włókien i wyglądać elegancko, zamykać się w odcieniach stonowanych. Świetnie sprawdzi się w połączeniu ze spodniami i nieformalnym obuwiem.
Jakie buty wybrać? Trampki czy adidasy nie wydają się być tu odpowiednie. Najlepszym rozwiązaniem będą buty wygodne, które jednocześnie połączą w sobie wygląd nieformalny z dozą elegancji.
Najważniejsze jednak są tu dodatki. Pasek odpowiedniej jakości, ładna i elegancka torebka, szal, apaszka, a może nawet chusteczka dyskretnie wsunięta w kieszeń żakietu potrafią zbudować wrażenie elegancji.

Zostaw komentarz