Styl marynarski

przez Balladine

Elegancko, wygodnie, stylowo

Największą zaletą marynistycznych prążków jest to, że wyglądają elegancko pomimo tego, iż znajdziemy je głównie na ubraniach o luźnym kroju. W tym sezonie w biało-niebieskim wzorze nosimy T-shirty, topy, sukienki, spódnice i spodnie. Modne prążki to te utrzymane w jednakowej grubości oraz te, które za pomocą złudzeń optycznych modelują figurę. Bez obaw mogą się na nie zdecydować nawet puszyste kobiety.

styl_marynarski01. Sukienka Con Duo >> 02. Sukienka Aldona >> 03. Sukienka Bialcon >> 04. Sukienka SU >> 05. Sukienka Vito Vergelis >>

Historia marynistycznych motywów

Aż trudno uwierzyć, że historia poziomych prążków sięga 1846 r., kiedy angielska królowa Wiktoria, zainspirowana mundurami marynarzy, postanowiła wykorzystać ten wzór w stroju małego księcia. Świat mody szybko pokochał eleganckie paseczki i motyw ten od końca XIX w. na stałe wpisał się w kolekcje największych projektantów. Marynarskie prążki nosili m.in. Coco Chanel, Brigitte Bardot, Marylin Monroe, a nawet Pablo Picasso.

styl_marynarski201. Bluzka SU >> 02. Bluzka Click >> 03. Bluzka Click >> 04. Spodnie Click >> 05. Żakiet Aryton >>

Marynarskie pasy w Balladine

Marynarskie pasy w kolekcjach na lato 2015 znajdziesz także w salonach i sklepie online Balladine. Jeśli lubisz ten letni wzór, koniecznie sprawdź modelujące figurę sukienki z kolekcji Click, Modesta i Aldona. Lekkich bluzek w prążki szukaj w ofercie Click i Bialcon, a spódnice znajdziesz wśród propozycji Ankar.

styl_marynarski3Nicole Miller – New York Fashion Week – Wiosna/Lato 2015

 

zdjęcie główne: Tommy Ton, zdjęcia z pokazu: vogue.co.uk

Zostaw komentarz