Stylowe bluzki w groszki

przez Balladine

Groszki w wiosennych kolekcjach

Bluzki w groszki nadal pozostają w modzie, tym razem w klasycznym stylu retro. W kolekcjach wykorzystało je wielu światowej sławy projektantów, m.in. Marc by Marc Jacobs i Dolce & Gabbana. W stylizacjach zaproponowanych na wielkich wybiegach dominowały grochy w rozmiarze maxi i klasyczna czarno-biała kolorystyka.
Nie oznacza to, że nosimy jedynie duże wzory. Groszków nie zabrakło także w wiosennej ofercie polskich marek. W odsłonie rodzimych projektantów groszki są zdecydowanie drobniejsze i występują na kolorowych ubraniach. Znajdziecie je w ofercie Click, Bialcon i Duet Woman.

Bluzki_00101. Koszula Bialcon >> 02. Bluzka Bialcon >> 03. Koszula Duet Woman >> 04. Bluzka Click >>

Czy bluzki w groszki poszerzają?

Groszki, podobnie jak poziome pasy, zyskały złą sławę pogrubiającego printu, który zarezerwowany jest jedynie dla kobiet o idealnej figurze. Nie oznacza to jednak, że jeżeli nosisz większy rozmiar, powinnaś rezygnować z ulubionego wzoru. Rzeczywiście – bluzki w groszki w bardzo duże lub bardzo małe motywy mogą pogrubiać. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby panie puszyste nosiły bluzki w średnie groszki.

Wyglądaj kobieco, ale nie infantylnie

Przygotowując stylizację z bluzką w groszki w roli głównej, łatwo uzyskać bardzo przesłodzony look, który nie przystoi kobiecie z klasą. Dlatego korzystaj z tego printu z umiarem. Najbezpieczniejsze będzie zestawienie bluzki w groszki z gładkim żakietem i spódnicą lub spodniami.

Zostaw komentarz