Bandażowe sukienki – hit czy kit?

przez Balladine

Sukienki_001Ekskluzywny bodycon

Sukienki bandażowe powstały w 1985 r. Zaprojektował je Hervé L. Leroux – stworzył kreację mini opinającą figurę i modelującą ją w kobiecy kształt klepsydry. Sukienki te składają się z poziomych, elastycznych pasów, przez co nazywane są często bodyconami, co oznacza ściśle dopasowane ubranie. Ich ceny zaczynają się od kilku, a dochodzą nawet do kilkunastu tysięcy złotych.

Sukienka gwiazd

Sukienki Herve Leger to ulubione kreacje największych gwiazd i celebrytek. Noszą je Miley Cyrus, Rihanna, Beyonce, Katy Perry czy Kim Kardashian. Inspirowane zachodnimi trendami wybrały je także Polki. Pierwsza w sukience bandażowej pojawiła się Natasza Urbańska. Później wzięły z niej przykład m.in. Katarzyna Cichopek, Maja Sablewska, Natalia Kukulska i Justyna Steczkowska.
01. Sukienka Depare >> 02. Sukienka Depare >>

Sukienki_002

Na wybiegu i w rzeczywistości…

Stylizacje z sukienkami domu mody Herve Leger prezentowane dotychczas przez polskie sławy często znacznie odbiegały od tych z wybiegów. Na modelkach sukienki były bardzo krótkie i rozbudzały wyobraźnię, odsłaniając zgrabne, długie nogi. U Polek natomiast kreacje pięknie podkreślały kobiece, krągłe kształty, jednak z uwagi na niski wzrost sięgały im przed lub nawet za kolano. Mimo to gwiazdy wyglądały pięknie i seksownie, a look z sukienką bandażową zdecydowanie można uznać za udany!

Zostaw komentarz