Sukienka na studniówkę nie musi być czarna!

przez Balladine

Sezon studniówek trwa od początku stycznia do pierwszej połowy lutego. Choć czas jest mroźny, najmodniejsze sukienki dla maturzystek są lekkie, a czasami wręcz zwiewne. Królują wśród nich czernie, ale o ile kolor czarny nie jest z góry narzucony przez szkołę, warto sięgnąć po coś ciekawszego. W końcu własną studniówkę ma się tylko raz. Jako punkt odniesienia dla studniówkowych stylizacji posłużyły nam najbardziej dziewczęce, a zarazem wieczorowe outfity piosenkarki Taylor Swift. Wszystkie kreacje pochodzą z ofert polskich marek dostępnych w sklepie Balladine.com.

Modne odcienie czerwieni

Klasyczna czerwień, amarant i bordo to jedne z najmocniejszych i najgłębszych barw sezonu. Co prawda czerwone sukienki często kojarzą się pejoratywnie, ale styliści Balladine wybrali tylko te odpowiednie na studniówkę – bądź co bądź imprezę pod nadzorem nauczycieli i rodziców. Najkrótsza z proponowanych sukienek na studniówkę sięga do połowy uda. Żadna nie ma nazbyt głębokiego dekoltu ani nie opina ciała. Są dziewczęce – idealne dla młodej kobiety. Najlepiej połączyć je z pantoflami w kolorach czarnym lub cielistym. Modele rozkloszowane będą fantastycznie wyglądały w tańcu.

2017_01_12_sukienka_na_studniowke_nie_musi_byc_czarna_01Sukienka Bialcon >> Sukienka La Robe >> Sukienka Rabarbar >>

Granatowo na studniówkę

Jeśli na studniówce obowiązuje ciemniejszy dress code, alternatywą dla czerni może być granat. Odrobina połysku nada granatowej kreacji bardziej wieczorowy charakter. To właśnie dzięki błyszczącej tkaninie klasyczna, rozkloszowana sukienka w stylu z lat 50., którą wybrała Taylor Swift, znakomicie sprawdziła się na przyjęciu promującym płytę „Red”. Na studniówkę można ubrać się podobnie. Ciekawą opcją jest też sukienka, której wierzchnią warstwę stanowi koronka. Ponieważ w tym sezonie koronka w kwiaty mogła już się niektórym przejeść, ta jest nowoczesna i geometryczna. Zdobią ją wracające do mody zygzaki, tzw. chevrony.

2017_01_12_sukienka_na_studniowke_nie_musi_byc_czarna_02Sukienka Potis & Verso >> Sukienka Emoi >> Sukienka GaPa Fashion >>

W zaproponowanych przez stylistów Balladine sukienkach na studniówkę nie ma krzty kiczu rodem z Las Vegas ani przesadnej skromności. Dzięki temu młoda dziewczyna nie poczuje się przebrana, a ubrana zgodnie z trendami. Kreacje są eleganckie, wygodne i wprost stworzone do tańca. Czy takie sukienki na studniówkę przypadną do gustu wszystkim – i koleżankom, i rodzicom, i nauczycielkom? Nie muszą, ważne by pasowały tym maturzystkom, które je założą. Jak zaśpiewałaby Taylor Swift: „Haters gonna hate (…) I’m just gonna Shake it off”, co w swobodnym tłumaczeniu znaczy tyle co –  złośliwcy będą krytykować, a ja zamierzam to ignorować.

Zostaw komentarz