Wraca moda na zygzaki!

przez Balladine

Zygzaki są wymagające. To wzór odważny i z charakterem, dlatego noszą go przede wszystkim właśnie takie kobiety. Szare myszki mogą zostać przytłoczone jego ekspresją. Jeśli nie boisz się modowych wyzwań, najwyższy czas zainwestować w zygzaki.

Missoni zigzag

Jednym z najbardziej kultowych zygzaków świata mody jest Missoni zigzag, który po raz pierwszy pojawił się w kolekcji tego włoskiego domu mody w latach 60. XX wieku. Dekadę później był już znany na całym świecie. Choć ma pół wieku nadal wykorzystywany jest niemal w każdej wiosenno-letniej kolekcji Missoni, a nierzadko również w tych jesienno-zimowych.

2017_01_10_wraca_moda_na_zygzaki_01zdjęcia z pokazów pochodzą ze strony vogue.com

Chevron

Najpopularniejszym, a zarazem najprostszym zygzakiem jest wzór chevron. Równolegle do siebie ułożone pasy w najczęściej kontrastujących ze sobą barwach to deseń stosowany już w starożytności. Lansowany następnie na początku XX w. i w latach 70. wzór wszedł w pewnym sensie do kanonu graficznych printów. Kolekcja Resort Missoni jest pełna kolorowych chevronów.

2017_01_10_wraca_moda_na_zygzaki_02zdjęcia z pokazów pochodzą ze strony vogue.com

Jak stylizować z zygzakami?

Sukienka w zygzaki stanowi stylizację samą w sobie i nie potrzebuje dodatków. Jeśli już występują, powinny być stonowane, najlepiej w jednym z kolorów użytych w tkaninie. Krzykliwe zygzaki na bluzce lub sukience można uspokoić, zakładając na wierzch gładki kardigan lub żakiet. Jeśli chcesz dać szansę zygzakom, nie musisz sięgać od razu po te najbardziej kolorowe. Polskie marki proponują też mniej charakterne wzory. W tym sezonie zygzaki znajdziesz m.in. w ofercie Su, Potis&Verso oraz Rabarbaru.

1. Bluzka Jelonek >> 2. Sukienka Potis & Verso >> 3. Sukienka Bialcon >> 4. Sukienka Rabarbar >> 5. Bluzka Jelonek >> 6. Sukienka Aldona >> 7. Sukienka SU >>

Magia zygzaków

Zygzak to o tyle wdzięczny deseń, że właściwie może go nosić każda kobieta, bez względu na sylwetkę. Oczywiście w optymalnej sytuacji są filigranowe kobiety, które nie muszą się bać żadnych wzorów. Innym podpowiadamy kilka trików. Znaczenie mają kąty – te bardziej ostre, zbite zygzaki, pomogą wysmuklić sylwetkę, podczas gdy te zbliżone do wzoru chevron, mogą ją optycznie poszerzyć. Panie o drobnym biuście mogą go optycznie powiększyć, decydując się na bluzkę, koszulę lub górę sukienki w zygzaki. Ta zależność działa też w drugą stronę – tzn. osoby o figurze Y, mogą wyrównać proporcje sylwetki, zakładając spodnie lub spódnicę w zygzaki.

Zostaw komentarz