Sukienka w stylu Twiggy

przez Balladine

Jak to sSukienki_002ię zaczęło?

Twiggy, a właściwie Lesley Lawson, nikomu nie trzeba przedstawiać. Angielska modelka była ikoną mody w latach 60. Jej znaki rozpoznawcze to szczupła, chłopięca sylwetka, krótkie włosy, duże, mocno podkreślone oczy i przede wszystkim strój. Wszystko zaczęło się w 1966 roku. Piękną szesnastolatkę zauważył fryzjer i postanowił odmienić jej wygląd krótką fryzurą. Obok stylu Twiggy świat nie mógł przejść obojętnie. Wystarczy wspomnieć, że to właśnie jej wizerunek stał się inspiracją do stworzenia specjalnego modelu lalki Barbie, a sama modelka została symbolem emancypacji.

Czy powinnaś nosić trapezowe sukienki?

Sukienki w stylu Twiggy to kreacje o długości mini lub przed kolano, w kształcie trapezu – węższe na górze i rozszerzające się ku dołowi. Ten fason odpowiedni jest dla każdej kobiety o długich, zgrabnych nogach. Kreacja maskuje zbyt szerokie biodra i brzuszek, uwydatnia biust i eksponuje długie nogi. Najpopularniejsze wersje w tym sezonie to te w ożywczych wiosennych kolorach lub w geometryczne wzory.

Sukienki_001Uniwersalny fason

Trapezową sukienkę można włożyć właściwie na każdą okazję. W minimalistycznej wersji z rękawem 3/4 świetnie sprawdzi się do pracy. Natomiast kreacja w wyrazistym kolorze, założona do ażurowych rajstop i szpilek, pozwoli zabłysnąć na imprezie. Sukienek inspirowanym stylem Twiggy szukajcie w kolekcjach: Bialcon i Topsi.

01. Sukienka Bialcon >>
02. Sukienka Topsi >>
03. Sukienka Bialcon >>

Zostaw komentarz