Tajemniczy ogród

przez Balladine

„Tajemniczy ogród” to niezwykła książka brytyjskiej pisarki Frances Hodgson Burnett. Stworzone przez nią opisy przyrody i sama atmosfera powieści inspirują artystów i twórców od przeszło 100 lat. Koronnym przykładem jest choćby pokaz kolekcji Dior couture, o którym szerzej pisaliśmy << TUTAJ >>. Zarówno niektóre kreacje, jak i sam anturaż mógł kojarzyć się z tajemniczym ogrodem. Podobnych asocjacji można doszukać się także w kolekcjach wiosna-lato 2017 Ralpha Laurena oraz jesień-zima 2017/18 Naeema Khana.

2017_06_27_tajemniczy_ogrod_02Zdjęcia z pokazów pochodzą ze strony vogue.com

Motywy rodem z tajemniczego ogrodu pojawiły się także w kolekcjach mody polskiej na wiosnę i lato 2017. I trzeba przyznać, to nie są projekty dla modowych nihilistek ani słodkich dzierlatek. Polecamy je kobietom, które lubią obcować ze sztuką.

Malownicza moda Click

W temacie wzorów godnych flamandzkich malarzy przewodzi marka Click. Jej sukienki zostały uszyte z ciemnego materiału ozdobionego kwiatami. Ponieważ pąki nie są zbyt jaskrawe, całość wygląda oryginalnie i elegancko. Sukienki Click pasują do czarnych butów i dodatków. Sprawdzą się na co dzień, podczas letniego garden party, a nawet bardziej uroczystego przyjęcia. Miłośniczki bluzek powinny zwrócić uwagę na model z wiązanym troczkiem. Biała bluzka z szykownym roślinnym wzorem świetnie pasuje do czarnych spodni lub spódnicy.

2017_06_27_tajemniczy_ogrod_01Sukienka Click >> Bluzka Click >> Sukienka Click >>

Jelonek i natura

W poszukiwaniu mody rodem z tajemniczego ogrodu można zapuścić się też w głąb oferty marki Jelonek. Sukienka z modną falbaną, na której kolorowe kwiaty ożywiają granatowe tło, oddaje romantyczny charakter natury. Jej luźny fason świetnie sprawdzi się latem, podobnie jak materiał – 100% przewiewnej wiskozy. Bluzkom Jelonka warto przyjrzeć się jeszcze bliżej, a przynajmniej obejrzeć zdobiące je wzory w powiększeniu. To zmyślne kolaże, które w całości wyglądają frapująco i tajemniczo.

2017_06_27_tajemniczy_ogrod_03Tunika Jelonek >> Sukienka Jelonek >> Bluzka Jelonek >>

Do trzech razy sztuka

Tajemniczy ogród można też odnaleźć w kolekcjach wielu innych marek. Dom Mody Skórska stawia na nowoczesny poetycki realizm – sukienkę tej firmy zdobi niewyraźna fotografia kwiatu, a być może jego alter ego z krainy snów. Podobną stylistykę, choć mniej fotograficzną obrała marka Ryba. Jej tunikę zdobią m.in. bardzo kobiece różowe magnolie. Natomiast sukienka marki Bialcon to powrót do wzorców z epoki baroku, w której nawet natura wyglądała efektowniej niż w naturze.

2017_06_27_tajemniczy_ogrod_04Sukienka Dom Mody Skórska >> Tunika Ryba >> Sukienka Bialcon >>

Natura jest nieustającą inspiracją człowieka. Dzięki temu letnia garderoba może być pełna ubrań w roślinne wzory. I jeśli romantyczna, ale też dość mroczna stylistyka tajemniczego ogrodu nie do końca spełnia oczekiwania, można bez obaw sięgnąć choćby po równie modne motywy tropikalne << ZOBACZ WIĘCEJ >>.

Zostaw komentarz