Topowi aktorzy w reklamach słynnych marek

przez Balladine

Jennifer Lawrence i Christian Dior

Najlepsza aktorka ostatnich lat z francuskim domem mody Christian Dior współpracuje już od kilku lat. Ich pierwsza wspólna kampania pojawiła się w 2013 roku i od tamtej pory zdobywczyni Oscara pozostaje wierna tej marce. Jako ambasadorka występuje w reklamach torebek oraz kultowej pomadki Dior Addict. Na uroczystościach i galach, na których się pojawia, nosi na sobie projekty właśnie Christiana Diora. W najnowszej kampanii, do której zdjęcia wykonał kultowy (znany szerszej publiczności dzięki filmowi Diabeł ubiera się u Prady) fotograf Patrick Demarchelier, piekielnie zdolna i piękna aktorka prezentuje dwa modele torebek: Diorama i Dioreve.

2016_10_21_topowi_aktorzy_w_reklamach_slynnych_marek_01

Biżuteria Chanel i Keira Knightley

Przyznać trzeba, że w poczuciu piękna i estetyki mało kto dorównuje Karlowi Lagerfeldowi. Ekscentryczny projektant uwielbia otaczać się pięknymi kobietami, które promują stworzone przez niego arcydzieła. W ten sposób do grona jego muz trafiły takie osobistości jak  Kristen Stewart, Cara Delavigne czy Kendall Jenner. Jednak to Keira Knigtley współpracuje z marką Chanel najdłużej. W 2007 roku promowała zapach Coco Mademoiselle i pomadkę Rouge Coco, a w tym powraca w reklamie biżuterii stworzonej przez francuski dom mody. Zastąpiła w tym takie modelki jak Barbara Palvin i Monika JAC Jagaciak. Zdjęcia wykonane przez Mario Testino podkreślają zarówno urodę Keiry, jak i zniewalający blask promowanej przez nią biżuterii. Efekt trudny do osiągnięcia, ale nie dla specjalistów Chanel.

2016_10_21_topowi_aktorzy_w_reklamach_slynnych_marek_02

Eddie Redmayne i Prada

Eddie Redmayne to nowa twarz męskiej kolekcji Prada na jesień-zimę 2016/17. Wygląda na to, że marki luksusowe cenią sobie laureatów nagród Akademii Filmowej. Nagrodzony Oscarem za główną rolę w Teorii wszystkiego aktor został sfotografowany przez Craiga McDeana. I mimo, że nie jest to jego pierwsza kampania reklamowa ( występował już wcześniej w kampanii Burberry, najpierw sam w 2008 roku, a cztery lata później w duecie z Carą Delevingne), to z Pradą związał się po raz pierwszy.
W materiałach prasowych udostępnionych przez dom mody czytamy, że za inspirację do zdjęć posłużyło malarstwo neoklasyczne i wydarzenia historyczne, a młody aktor został wybrany także ze względu na jego ogromny talent i umiejętność wcielania się w przeróżne postaci.

2016_10_21_topowi_aktorzy_w_reklamach_slynnych_marek_03

W przypadku topowych kreatorów – nie ma miejsca na pomyłki. Niezwykle ważny jest wybór osoby, która swoją twarzą i nazwiskiem będzie promować kolekcje. To ważne ze względu na prestiż, rozpoznawalność i grupę docelową marki. Im więcej osób kojarzy gwiazdę występującą w reklamie, tym większa szansa, że widz chętniej sięgnie po reklamowany produkt.  

Zostaw komentarz