Styl geometryczny

przez Balladine

Geometryczne wzory stale pojawiają się na wybiegach wielu projektantów. Proponują nam ubrania w delikatne paski, koła lub w różne figury geometryczne, które zdają się być ułożone na ubraniach całkiem przypadkowo. Mogą być nawet porozrzucane na całej powierzchni materiału danego ubrania, albo tylko ozdabiać górę lub dół. Pozorny chaos deseni tworzy niezwykle interesujący efekt końcowy, który przyciąga spojrzenia wszystkich,  a czasami może nawet optycznie wyszczuplić sylwetkę. Wzory geometryczne na sukienkach mogą nachodzić na siebie i mieszać. Jednym słowem – wszystkie kombinacje wzorów dozwolone.

Styl geometrycznyJak nosić geometryczne wzory?

Takie abstrakcyjne i geometryczne wzory trzeba umieć nosić, w szczególności wtedy, gdy nie mamy idealnej figury. Jeśli mamy szczupłą sylwetkę i odpowiednio dobierzemy sukienkę czy inny element garderoby, możemy idealnie, optycznie ją wymodelować. Jeśli z kolei, mamy bardzo krągłe kształty, możemy wysmuklić sylwetkę, dzięki sukienkom w odpowiednich kolorach i fasonach.

Jeśli nie jesteście przekonane do sukienek w geometryczne wzory lub nie do końca wiecie czy Wam pasują i z czym je zestawić, możecie pokusić się o dodatki w ciekawe kształty, wzory i kolory, takie jak torebka, buty czy biżuteria.

 

Sukienki De Facto >>

 Z czym łączyć ubrania w geometryczne wzory?

Stworzenie stylizacji w geometryczne wzory na pierwszy rzut oka wydają się nie być trudne. Bardzo ważne jest jednak, aby nie przesadzić i nie stworzyć looku, który będzie sprawiał wrażenia kiczowatego. Pamiętajmy, że do bluzki w geometryczne, kolorowe wzory nie pasują spodnie, które będą w całkiem odmienny, inny kolorystycznie wzór. Warto wtedy połączyć tę bluzkę ze spodniami w jednolitym kolorze.

Geometryczne wzory sprawią, że nasza stylizacja nabierze mocnego charakteru. Uwaga – umiar w tym wypadku także mile widziany ;)

Styl geometryczny
Sukienka we wzory etniczne Bialcon >> Bluzka Bialcon w paski >>

1 komentarz

horoskop dzienny panna 17 sierpnia 2014 - 15:57

Sukienka w geometryczne romby mnie przekonała! Wygląda świetnie!!!

Reply

Zostaw komentarz