Urlop we wrześniu

przez Balladine

Ostatni kwartał to bardzo ciężki czas. W pracy zaczyna się gorący okres, bo to już ostatnia prosta do realizacji celów i założeń na ten rok. Obowiązków przybywa z dnia na dzień, w międzyczasie trzeba znaleźć jeszcze czas na przygotowanie się do świąt listopadowych i Bożego Narodzenia. We wrześniu wielu pracowników już zapomniało o swoich urlopach z maja lub czerwca. Tym bardziej, że tuż po powrocie trzeba było pracować intensywniej, z racji na urlopy innych osób. To jest moment na ostatni (choćby krótki) urlop.

Plusy jesiennego wypoczynku

Przede wszystkim – sezon wakacyjny dobiegł już końca. Oznacza to, że po pierwsze: łatwiej w tym czasie o urlop w pracy, bo więcej osób jest na pokładzie, po drugie: ceny wyjazdów spadają, a po trzecie: gdziekolwiek nie pojedziesz, ludzi z pewnością będzie mniej, niż w sierpniu czy lipcu. W dodatku pogoda najczęściej niespecjalnie różni się od tej, której możesz spodziewać się u schyłku wakacji, a we wszystkich sklepach zaczynają się już letnie wyprzedaże, więc swoją urlopową walizkę możesz skompletować za ułamek jej wyjściowej ceny. Na wyprzedaży na www.Balladine.com można znaleźć rzeczy tańsze nawet o 70%. Czy można chcieć czegoś więcej?

2016_09_09_Urlop_we_wrzesniu_011. Kombinezon SU >> 2. Sukienka Patrizia Aryton >> 3. Plecak Goshico >> 4. Spódnica Kumi >>

Zagraniczne wojaże

Jednym z najmodniejszych kierunków w tym roku jest Zanzibar. Kraj bardzo egzotyczny, odległy, a na dodatek stosunkowo niedrogi i (jeszcze) nie całkiem „zepsuty” wieloletnim wpływem przemysłu turystycznego. Właśnie tam letni urlop spędził znany dziennikarz Filip Chajzer. Fanom turkusowej, krystalicznie czystej wody i białych, piaszczystych plaż wypoczynek na Zanzibarze z pewnością przypadnie do gustu. Kuszące są też temperatury września i października – od 24 do 29 stopni – oraz mnóstwo słonecznych dni.

Europa na topie

Jeśli jednak chcesz spędzić wakacje bliżej domu, warto rozważyć kierunki europejskie. Francuskie Lazurowe Wybrzeże, hiszpańska Costa Brava, Sycylia czy Wyspy Kanaryjskie to miejsca, które można polecić każdemu. Popularnym kierunkiem jest także Mykonos. Tuż po Mistrzostwach Europy bawili się tam Anna i Robert Lewandowscy w towarzystwie topmodelki Adriany Limy, niedawno obszerną relację z rajskich wakacji zdawali w sieci Łukasz Jemioł, Joanna Przetakiewicz i Hanna Lis. Jadąc we wrześniu na greckie wyspy, trzeba brać pod uwagę niższe temperatury (między 23 a 27). W październiku raczej nie ma już mowy o plażowaniu, natomiast można spokojnie żeglować lub zwiedzać zabytki bez towarzystwa tłumów.

Cudze chwalicie…

U nas pogoda, jak wiadomo, coraz bardziej kapryśna. Wyjazd nad Bałtyk to fantastyczny pomysł, szczególnie jeśli lubisz długie spacery po plaży. To właśnie jesienią i zimą ilość jodu w powietrzu gwałtownie rośnie, więc taki wyjazd można właściwie potraktować jak kurację leczniczą. Urlop na Mazurach to poranne grzybobrania, przejażdżki rowerowe wśród pól i jezior oraz zabawa w tawernach. Sytuacja przedstawia się podobnie w przypadku wyjazdu w góry. Na piesze wędrówki wśród tatrzańskich, karkonoskich, beskidzkich czy bieszczadzkich szczytów nie ma złej pogody (no, może z wyjątkiem intensywnych burz). Wrzesień i październik to czas na urlop dla osób aktywnych – bardziej niż dla plażowiczów.

Walizka na wrzesień

Urlop we wrześniu czy październiku wiąże się z nieco innym zaopatrzeniem walizki. Zwłaszcza, jeśli wybieracie kierunek z mniej pewną pogodą niż na Zanzibarze. Dobrze jest pomyśleć o swetrze, bluzie, narzutkach, wodoodpornej parce, lekkiej kurtce czy płaszczu. Lepiej być przygotowanym na niskie temperatury i opady deszczu. Z tych samych względów warto się zaopatrzyć także w pakiet spodni i bluzek z długimi rękawami. Nasze propozycje znajdziecie na zdjęciu poniżej.

2016_09_09_Urlop_we_wrzesniu_021. Torba Goshico >> 2. Bluza SU >> 3. Spodnie Tova >> 4. Parka Cocoon >>

1 komentarz

Klaudia 30 listopada 2016 - 14:33

Świetny jest ten plecak! Wręcz niesamowity! Chciałabym taki mieć.. idą święta więc może może… :)

Reply

Zostaw komentarz