Vivitt – niebanalna klasyka

przez Balladine

vivitt_niebanalna_klasyka_garnitur

W odpowiedzi na przyziemne, kobiece potrzeby

Założycielką marki Vivitt jest Sylwia Adamiak – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jej uwaga skierowała się jednak nie w stronę awangardowych projektów haute couture lecz na potrzeby współczesnych kobiet. Sukces marki Vivitt pokazuje, że była to bardzo słuszna decyzja, za którą jesteśmy Sylwii bardzo wdzięczne. W jednym z wywiadów projektantka przyznała, że jest osobą twardo stąpającą po ziemi, która małymi krokami konsekwentnie dąży do celu. Do takich kobiet są też skierowane ubrania Vivitt.

vivitt_niebanalna_klasyka_swetry_kardigany_koszule

 Garnitur z duszą

Aktualnym bestsellerem marki jest damski garnitur. Element ten pojawił się w damskiej garderobie w latach 80-tych wraz ze stylem „Power dressing”, którego zadaniem było wzmocnienie kobiecego autorytetu w biznesie. Sylwia Adamiuk interpretuje go na właściwy sobie sposób. Pozornie garnitur niewiele różni się od standardowych modeli. Jeśli jednak przyjrzymy mu się bliżej zauważymy, że zarówno spodnie, jak i marynarka posiadają wiele ciekawych detali: welurowe wstawki, skośnie wszyty zamek, haftki, ściągacze. Wszystkie te elementy sprawiają, że pozornie nudny garnitur nabrał indywidualnego charakteru.

vivitt_niebanalna_klasyka

Wiele oblicz klasyki

W ofercie marki Vivitt znajdują się też mniej formalne elementy. Podczas mrozów najchętniej nie rozstawalibyśmy się z melanżowym, wełnianym swetrem. Jest wygodny, świetnie się prezentuje i skutecznie chroni przed zimnem. Na nieco mniej surową aurę przygotowano lekkie, wiskozowe kardigany. Znajdzie się też coś dla tych, którzy szykują się na karnawałowy wieczór. W wizytowej linii Vivitt  dominują przeźroczystości i asymetrie, ale nie są to modele, przeznaczone wyłącznie dla kobiet, które lubią bardzo odważne stylizacje. Podobnie, jak w przypadku garniturów, mamy tu do czynienia z odmienioną klasyką, bo jak mówi sama Sylwia Adamik „Klasyka jest zawsze elegancka, ale nie można dopuścić do tego, by była nudna”.

Produkty marki Vivitt w Balladine.com >>

Zostaw komentarz