W stylu holenderskiej królowej

przez Balladine

„Vanity Fair” co roku publikuje międzynarodową listę najlepiej ubranych kobiet i mężczyzn. W 2016 trafiła na nią holenderska królowa Máxima, żona Króla Wilhelma Aleksandra. Ta elegancka kobieta korzysta z projektów m.in. włoskiego domu mody Valentino, belgijskiej marki Natan oraz holenderskiego designera Jana Taminiau (podczas koronacji w 2013 roku Máxima była ubrana w kobaltową kreację jego autorstwa). Jej stylem warto się inspirować, dlatego przyjrzeliśmy się mu bliżej.

Charakterny kolor

Máxima pochodzi z Buenos Aires, a w jej żyłach płynie nie błękitna, a latynoska krew. Nic dziwnego, że kocha żywe kolory, które podkreślają jej charakter. Ma słabość do intensywnych odcieni czerwonego. Najczęściej nosi czerwone sukienki, koszule i spódnice, ale nie tylko.  Na otwarcie sezonu w filharmonii królewskiej założyła intensywnie czerwony kombinezon z szerokimi nogawkami. Ważnym elementem jej garderoby są też pudełkowe płaszcze – bywają gładkie i wzorzyste, często czerwone.

2017_04_27_w_stylu_holenderskiej_krolowej_01

Koronkowe sukienki

Inną modową siłą Máximy są koronkowe sukienki, suknie i komplety. Śliczny beżowy zestaw miała na sobie podczas ślubu księcia Williama i Catherine Middleton. Natomiast koronkową sukienkę w kolorze morskim projektu Dolce & Gabbana założyła przynajmniej kilkukrotnie przy różnych oficjalnych okazjach. Na wystawną kolację z prezydentem Hollandem w Paryżu wybrała beżowo-złotą kreację marki Natan. To dzięki niej styl królowej Máximy docenił cały świat, w tym wspominane „Vanity Fair”.

2017_04_27_w_stylu_holenderskiej_krolowej_02

Efektowna elegancja

Falbany od wieków były nieodłącznym elementem królewskiego wizerunku. Máxima lubi je zarówno w wersji totalnej (np. czerwona suknia z balu inauguracyjnego), jak i ograniczone do formy baskinki. Jak widać na przykładach, bluzkę z baskinką można założyć zarówno do spódnicy, jak i do spodni – wystarczy dopasować je kolorystycznie. W obu stylizacjach z baskinką widać także upodobanie królowej do bordo. Tę wytrawną barwę umiejętnie zestawiła z głęboką zielenią oraz cynamonowym brązem.

2017_04_27_w_stylu_holenderskiej_krolowej_03

Ubierz się jak Máxima!

Dla tych pań, które chcą inspirować się stylem holenderskiej królowej, przygotowaliśmy kilka propozycji z ofert polskich marek. Wszystkie idealnie wpisują się w estetykę, zgodnie z którą lubi ubierać się Máxima. Proponujemy pudełkowy czerwony płaszcz Margaret Brand, śliczne beżowe komplety Paola Collection, sukienkę z falbaną Emoi, komplet z baskinką SU oraz efektowny kombinezon tej samej marki.

2017_04_27_w_stylu_holenderskiej_krolowej_04Płaszcz Margaret Brand >> Komplet Paola Collection >> Sukienka Emoi >>

Czy Máxima ma wyczucie trendów czy dobrego stylistę? Prawdopodobnie korzysta z pomocy doradcy modowego podobnie jak choćby Kate, księżna Cambridge. Oczywiście nie każdego stać na taki luksus, ale każdy może inspirować się udanymi stylizacjami innych.

2017_04_27_w_stylu_holenderskiej_krolowej_05Komplet Paola Collection >> Bluzka SU >> Kombinezon SU >>

Zostaw komentarz