Warzywa i owoce – ich znaczenie w diecie

przez Balladine

Z wizytą w warzywniaku

Znaczenie warzyw i owoców w codziennej diecie jest niezwykle ważne. Stanowią one źródło ważnych dla organizmu witamin i wpływają dobrze na funkcjonowanie organizmu. Ponadto mają niewiele kalorii i są zdrową oraz pożywną przekąską. Marchewka, seler naciowy, papryka – wszystko pokrojone w paski podane z delikatnym, jogurtowym dipem to doskonała propozycja na drugie śniadanie oraz spotkanie z przyjaciółmi. Natomiast owocowe sałatki są znacznie zdrowsze i pożywniejsze niż czekoladki czy torty. Dietetycy zalecają jedzenie 2-3 porcji owoców i warzyw dziennie.

Styl_Zycia_001

Co jeść a na co uważać?

Warzywa i owoce dostarczają sporo witamin do organizmu i spożywając ich odpowiednią ilość nie musimy wspomagać się dostępnymi w aptece suplementami. W przypadku warzyw sprawa jest bardziej klarowna. Ich jedzenia właściwie nie trzeba ograniczać. Inaczej sprawa wygląda w przypadku owoców. Wśród nich znaleźć można takie, które mają znaczne ilości cukru i, choć jest to naturalna fruktoza, takie owoce są bardziej kaloryczne. Banany, winogrona oraz bakalie – na nie trzeba uważać i spożywać w ograniczonych ilościach. Częściej jako dodatek do zdrowej owsianki czy kaszki niż samodzielny produkt.

Do twarzy nam ze zdrową dietą

Zdrowy sposób odżywiania, zbilansowana dieta, sprawią, że będziemy mogły pochwalić się nienaganną sylwetką. Sylwetką, która będzie wyglądać pięknie odziana w kobiece, dopasowane sukienki. Warto poświęcić tabliczkę czekolady oraz butelkę słodkiego napoju. Zamiast tego bez ograniczeń możemy zajadać zdrowe przekąski i popijać je warzywnymi koktajlami lub wodą. Wszystko po to, aby olśniewać.

Zostaw komentarz