Naszyjnik – długi czy krótki

przez Balladine

Wybrałaś strój na wieczór. Zastanawiasz się, jak uzupełnić swoją stylizację. Długi czy krótki naszyjnik– oto jest pytanie! Wiele zależy od tego, jakiego kształtu dekolt masz na sobie. Możliwości jest kilka:

 • Długi naszyjnik będzie odpowiedni, jeśli masz na sobie golf. Przyciągnie uwagę, wydłuży sylwetkę i zrównoważy proporcje.
 • Krótki naszyjnik jest dobrym rozwiązaniem, jeśli masz na sobie rzecz, która odsłania Twoje ramiona.Pytanie jaki naszyjnik wybrać nie daje jasnej odpowiedzi w przypadku dekoltu w kształcie okrągłym. To właśnie tutaj mamy bardzo szerokie pole do popisu, gdyż do tego dekoltu pasuje niemal każda biżuteria, pod warunkiem, że naszyjnik nie kończy się równo z linią dekoltu.
  Dekolt owalny również rozstrzyga kwestię wyboru odpowiedniego naszyjnika. Tutaj dobrze sprawdzą się delikatne koraliki albo pojedyncze łańcuszki o dowolnej długości.

  Bizuteria_00101. Naszyjnik Cocarda >> 02. Naszyjnik 10 Decoart >> 03. Naszyjnik KOD >> 04. Naszyjnik Cocarda >> 05. Naszyjnik KOD >>
  06. Naszyjnik Lavaii >> 07. Naszyjnik KOD >> 

  Czynnikiem, który ma duży wpływ na to, jaką biżuterią powinniśmy uzupełnić naszą stylizację jest również nasza sylwetka. Drobne kobiety będą prezentowały się dobrze w biżuterii delikatnej, z naszyjnikami znajdującymi się blisko szyi. Powinny one również unikać długich naszyjników i masywnej biżuterii. Panie, które mają duży biust powinny nosić korale i naszyjniki sięgające do połowy mostka. Długie wisiorki podkreślałyby tylko dodatkowo biust, co nie jest korzystnym rozwiązaniem. Kobiety o pełnych kształtach powinny wybierać delikatne bransoletki i kolczyki, a w miarę możliwości rezygnować z biżuterii, która rzuca się w oczy. Jeśli natomiast kobieta ma krótką szyję, zdecydowanie należy unikać krótkich naszyjników, a szukać takich rozwiązań, które optycznie wydłużą szyję.

  Mam nadzieję, że po tej serii wskazówek wiesz już, jaką biżuterią możesz podkreślić swoją stylizację i jaki naszyjnik wybrać.

Zostaw komentarz