Wesele 2017: Sukienki w stylu glamour

przez Balladine

Sukienki wieczorowe zakłada się na przyjęcia rozpoczynające się około godziny 19. Tymczasem większość ślubów startuje w godzinach popołudniowych. Z tej prostej przyczyny w dobrym guście jest założenie sukienki mniej szykownej o długości przed lub za kolano. Jeszcze do niedawna eleganckie panie przygotowywały na ślub dwie stylizacje – dzienną do urzędu lub kościoła oraz wieczorową, którą zakładały około godziny 20. Dziś jest to mniej popularny zwyczaj, dlatego przy wyborze sukienki na wesele coraz częściej stawia się na uniwersalność. Jak w tym wszystkim znajdują swoje miejsce sukienki glamour?

Na wesele w stylu glamour

W przypadku lśniącej sukienki weselnej trzeba znaleźć złoty środek. Raczej nie może być to kreacja maxi – większość to modele stricte wieczorowe, bardziej na sylwestra niż na ślub. Sukienki w stylu glamour muszą błyszczeć, ale warto odpuścić sobie modele z cekinami i wybrać te o bardziej stonowanym połysku. Trzeba pamiętać, że na weselu najefektowniejsza sukienka powinna należeć do panny młodej. Z tego samego względu odpada także glamour w intensywnych kolorach – błyszcząca czerwień czy amarant mogą zanadto rzucać się w oczy (lepiej wybrać je w wersji matowej). Zakaz zakładania na wesele sukienek białych i czarnych obowiązuje również w kategorii sukienek glamour. Ale przejdźmy do konkretów. Jakie lśniące sukienki wchodzą w rachubę?

Złoto w wersji koktajlowej

Wybierając na wesele sukienkę w stylu glamour, warto zwrócić uwagę na złociste sukienki koktajlowe. Najlepsze będą te, w których złoty połysk jest subtelny, osiągnięty jedynie dzięki metalicznej nici. Ta może tworzyć wzór lub po prostu nadawać tkaninie połysk jak w przypadku sukienki marki Metafora. Sukienki w złote wzory na czarnym tle można znaleźć w ofercie Studia Mody Francoise. To propozycje dość uniwersalne, by latem sprawdzić się na weselach, a zimą na karnawałowych przyjęciach.

2017_06_09_wesele_2017_sukienki_w_stylu_glamour_01Żakardowa sukienka Studio Mody Francoise >> Mieniąca się złotem sukienka Metafora >> Princeska Studio Mody Francoise >>

Połysk i peleryna

W sezonie wiosna-lato 2017 bardzo popularne stały się sukienki z pelerynami-narzutkami. Ważne, by w wersji na wesele spełniały wyżej wspominane kryteria – nie były nazbyt błyszczące ani ciemne. Najlepsze będą pastelowe sukienki z peleryną marki L’ame de Femme. Baza stroju ma perłowy połysk, a narzutka jest matowa. Odwrotną zależność prezentuje kreacja marki Topsi. Tu sukienka jest zupełnie prosta i skromna, a nakładana góra mieni się dzięki błyszczącym drobinkom.

2017_06_09_wesele_2017_sukienki_w_stylu_glamour_02Sukienka z peleryną L’ame de Femme >> Różowa sukienka Topsi >> Sukienka z błękitną peleryną L’ame de Femme >>

Koronkowy glamour

Kolejną akceptowalną na weselu odmianą sukienki glamour jest ta, która łączy połysk z koronką. Tutaj mamy trzy możliwości. Pierwsza to błyszcząca koronka nałożona na matową bazę (jak w przypadku sukienki De Facto, w której wykorzystano koronkę ze srebrną nicią). Druga to sukienka z delikatnie połyskującej tkaniny ozdobionej wzorem przypominającym koronkę (model marki Carmell). Natomiast trzecia opcja to odwrotność pierwszej, czyli matowa koronka na nieco bardziej błyszczącej bazie.

2017_06_09_wesele_2017_sukienki_w_stylu_glamour_03Błękitna sukienka Semper >> Sukienka z paskiem w talii Carmell >> Satynowa sukienka Semper >>

Więcej sukienek wprost stworzonych na wesele można znaleźć, klikając << TUTAJ >>. Na Balladine.com dostępnych jest niemal 400 modeli kreacji weselnych, wśród których są i te w stylu glamour, i te skromniejsze, a nawet takie na ślub na plaży z ogniskiem zamiast przyjęcia.

Zostaw komentarz