Wzorzysty black & white

przez Balladine

Black & white, czyli czerń i biel w postaci graficznych wzorów to klasyka, a ta zawsze znajdzie swoich amatorów. W tym sezonie można bez obaw sięgać po czarno-białe pasy, prążki, kraty i grochy. Co prawda, nie są tak spektakularne jak te w wersji kolorowej, ale równie modne. Najmocniej w trendach osadziły się czarno-białe paski, dlatego to właśnie od nich zaczniemy i to im poświęcimy najwięcej uwagi.

Paski i prążki

W sezonie wiosna-lato 2017 czarno-białe paski pojawiają się w przeróżnych formach – od eleganckich wąskich pasków typu pinstripe po szerokie marynistyczne pasy. Ich bogactwo można było oglądać na pokazach wiosennych kolekcji Caroliny Herrery oraz Lanvin. U Herrery dominowały sukienki, a Lanvin zachwycał zwiewnymi koszulami po kostki, spodniami, kamizelkami i żakietami przypominającymi szlafroki. Natomiast w drobnych prążkach wyspecjalizowała się marka Chloé, która zaproponowała je m.in. w wersji total look.

2017_05_09_wzorzysty_black_and_white_01Kolekcja wiosna 2017: 1. Courrèges 2. Lanvin 3. Carolina Herrera 4. Chloé 5. Carolina Herrera.
Zdjęcia z pokazów pochodzą ze strony vogue.com

Polskie firmy odzieżowe także podążają za pasiastym trendem. Bluzki w czarno-białe paski można znaleźć w aktualnych ofertach Studia Mody PDB, Rabarbaru oraz Bialconu. Ta ostatnia marka proponuje nie tylko pasiaste bluzki, ale też elegancki prążkowany żakiet. Natomiast po sukienkę w cienkie czarne paski na białym tle odsyłamy do oferty Emoi. Ponieważ czarno-białe paski często pojawiają się w kolekcjach polskich marek, w ich poszukiwaniu warto zajrzeć także na wyprzedaż.

2017_05_09_wzorzysty_black_and_white_03T-shirt Studio Mody PDB >> Żakiet Bialcon >> T-shirt Rabarbar >> Sukienka Emoi >>

Gingham i polka dot

Odważniejsze od pasków, a przy tym także radośniejsze są kratka gingham (vichy) oraz grochy (polka dot). Gingham to tzw. obrusówka kojarząca się z rustykalnym stylem urządzania wnętrz. W kolekcjach na sezon wiosna-lato 2017 pojawia się jednak w bardzo wykwintnych formach – od awangardowych koszul jak ta z kolekcji firmy Toga po suknie balowe i koktajlowe autorstwa Caroliny Herrery. Nie inaczej stało się w przypadku frywolnych grochów, które swoją karierę zaczynały pod koniec XIX wieku na sukniach tancerek flamenco, a dzisiaj zdobią eleganckie koszule Jacquemus i nowoczesne sukienki z domu mody Louis Vuitton.

2017_05_09_wzorzysty_black_and_white_02Kolekcja wiosna 2017: 1. Carolina Herrera 2. Toga 3. Dolce & Gabbana 4. Jacquemus 5. Louis Vuitton.
Zdjęcia z pokazów pochodzą ze strony vogue.com

Polskie marki proponują kratki i grochy w bardziej stonowanym wydaniu. Sukienkę w kratkę vichy z oferty Carmell można z powodzeniem założyć do biura. Ta z oferty Bialconu jest mniej elegancka i sprawdzi się na co dzień podobnie jak bluzka ze Studia Mody PDB. W ofercie Bialconu można też znaleźć efektowną koktajlową sukienkę w duże czarne grochy. Ta świetnie sprawdzi się na rodzinnych uroczystościach, ale też przy bardziej casualowych okazjach.

2017_05_09_wzorzysty_black_and_white_04Bluzka Studio Mody PDB >> Sukienka w kratę Carmell >> Sukienka w koła Bialcon >> Sukienka w kratę Bialcon >>

Paski, kratki i grochy to najciekawszy, a przy tym najrozsądniejszy sposób na czarno-białą stylizację w sezonie, w którym dominują barwne wzory kwiatowe, a najmodniejszymi kolorami są słoneczny żółty, mocny różowy oraz słodkie pastele (więcej o kolorach sezonu przeczytasz << TUTAJ >>).

Zostaw komentarz