Zagraniczne urlopy Polek i Polaków

przez Balladine

Niedawno na naszym blogu pisaliśmy o tym, że Polki i Polacy najczęściej spędzają wakacje w kraju (zobacz << TUTAJ >>). Teraz przyszedł czas na najpopularniejsze zagraniczne kierunki podróży. Na wakacje poza Polską decyduje się coraz więcej rodaków – w tym sezonie o 4% więcej niż w poprzednim. W sumie aż 37% wszystkich polskich podróżników wybiera się na zagraniczny wypoczynek.

Wojaże z aspiracjami

W styczniu portal national-geographic.pl przygotował listę sześciu najmodniejszych kierunków podróży w 2017 roku. Przy czym przez najmodniejsze rozumiemy te, które nie wpisują się w main stream. Podobnie jest na rynku fashion – najmodniejsze jest to, czego nie znajdzie się w sieciówkach, które zajmują się produkcją na skalę globalną. Zatem, jakie kierunki zostały uznane za najmodniejsze przez profesjonalnych globtroterów? Na pierwszym miejscu zaprezentowano norweskie fiordy, tuż za nimi uplasowały się kolorowe uliczki kubańskiej Hawany, następnie islandzkie gejzery, tajskie świątynie i plaże oraz wielkomiejskie uroki Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ranking zamknął Południowy Kaukaz z Gruzją na czele.

2017_08_11_zagraniczne_urlopy_polek_i_polakow_01

Turystyczna rzeczywistość

Najczęściej wybierane przez Polaków kierunki wakacyjnych podróży to Hiszpania (najczęściej Costa Brava, Andaluzja i Baleary) i Wyspy Kanaryjskie, Chorwacja, Włochy oraz wyspy Grecji (zwłaszcza Kreta i Zakynthos). Lubianymi kierunkami są także Albania, Bułgaria i Portugalia. Europejskie destynacje wybierane są przede wszystkim przez wzgląd na bezpieczeństwo, przystępne ceny lotów, a często też dzięki możliwości dotarcia do miejsca wypoczynku autokarem, pociągiem lub własnym samochodem. Jedynymi pozaeuropejskimi krajami w czołówce są Egipt oraz Turcja. Choć ze względu na wzrost zagrożenia terrorystycznego ich popularność znacznie spadła, tureckie kurorty Alanya, Bodrum, Marmaris i Side oraz egipskie Sharm el Sheikh, Hurgada czy Marsa Alam nadal są pełne plażowiczów z Polski.

Zostaw komentarz