Żakiet i sukienka

przez Balladine

Zakiet_i_sukienka01. Żakiet Modesta >> 02. Żakiet Aryton >> 03. Żakiet TOK Collection >> 04. Żakiet GaPa Fashion >> 05. Żakiet Chiara >>

Aby do sukienki dobrać idealny żakiet należy pamiętać o tym, aby był on dopasowany do typu naszej sylwetki. Jest to najważniejsze kryterium. Żakiety posiadają niemal magiczną moc, jeśli chodzi o wydobywanie atutów i ukrywanie mankamentów naszej figury. Wybierając się na zakupy poświęć tej części garderoby trochę czasu.

  1. Jeśli sukienka, którą chcesz połączyć z żakietem jest w stylu vintage, ma kolor pudrowo-różowy, jest w kwiaty, lub delikatna i zwiewna – najlepszym rozwiązaniem będzie przełamanie jej żakietem w zupełnie innym tonie. Klasyczna czerń, granat czy szarość powinny tutaj idealnie się sprawdzić. Jeśli nie brakuje Ci szaleństwa, wybierz taką marynarkę, która będzie miała sportowy krój albo będzie wykonana z nietypowego materiału np. skóry. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni i od zmysłu estetycznego, który w mig pozwoli Ci odkryć, które z tych rozwiązań będzie dla Ciebie lepsze.
  2. Eleganckie sukienki lubią eleganckie marynarki. Koniec kropka. Nie ma tu żadnego pola do dyskusji. Mieszanie stylów, eksperymenty kolorystyczne, dobór zaskakujących tkanin, wszystko to będzie ciosem dla Twojej elegancji i dobrego, modowego smaku.
  3. Do wieczorowej sukienki, długiej, balowej, mocno rozkloszowanej lepiej niż żakiety będą pasowały etole.
  4. Jeśli sukienka jest bogato zdobiona, okryta cekinami, czy innymi ozdobami – wybierz nakrycie, które nie zrobi jej konkurencji. Sprawdzą się tutaj klasyczne rozwiązania, odpuść sobie te, które mogłyby wprowadzić do Twojej stylizacji jeszcze więcej koloru, chaosu czy w końcu bałaganu modowego. Jeśli natomiast Twojej sukience bliżej do klasyki, a okazja nie wymaga nadmiernej elegancji, możesz spróbować dobrać do niej żakiet w intensywnym kolorze lub taki, który ma bogate zdobienia. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni i smaku.
  5. Najbardziej klasycznym rozwiązaniem jeśli chodzi o marynarkę jest ta czarna, jednorzędowa, z dłuższymi rękawami. Zgoda, bardzo często idealnie wpisze się ona w Twoją stylizację, jednak pamiętaj o tym, aby unikać banału. Jeśli wybierasz jasną, klasyczną sukienkę może okazać się, że taki rodzaj marynarki będzie zupełnie nietrafiony.

Zakiet_i_sukienka_201. Żakiet Emoi >> 02. Żakiet Chiara >> 03. Żakiet GaPa Fashion >> 04. Żakiet De Facto >> 05. Żakiet Sobora >>

Zostaw komentarz