Zmysłowy makijaż na wiosnę 2015

przez Balladine

W dzisiejszym wpisie profesjonalna makijażystka Marta Furdyna przedstawi Wam jak wykonać zmysłowy makijaż na wiosnę 2015 krok po kroku.

Marta Furdyna współpracuje z telewizją i polskimi artystami, jak również redakcją telewizji internetowej IPLA oraz marką Guess Poland. Pracuję przy realizacji większości tv-show (m.in. Mali Giganci, Taniec z gwiazdami, Twoja twarz brzmi znajomo, Bitwa na głosy, X-factor, Jak oni śpiewają). W jej portfolio znajdziecie makijaże: Edyty Górniak, Margaret, Ewy Farnej, Eweliny Lisowskiej, Natalii Lesz, Ady Fijał, Kasi Sowińskiej i wielu innych artystów. Prywatnie jest miłośniczką krajów skandynawskich, muzyki rockowej oraz piłki nożnej a w wolnych chwilach maluję obrazy.

Inne_001

  1. Okolice oka pokryj korektorem. Wzdłuż dolnej powieki nałóż jasno-brązowy cień i wyciągnij go poza powiekę (lekko do góry i na zewnątrz). Dzięki temu optycznie wydłużysz oko i nadasz mu lekko koci kształt.
  2. Powiekę ruchomą rozświetlisz satynowym cieniem w kolorze ecru. Jasny rozświetlający cień pozwala uzyskać efekt wypoczętego spojrzenia. Następnie wzdłuż górnej linii rzęs narysuj cienką kreskę za pomocą pędzelka i czarnego cienia. Często zgłaszacie mi, że wykonanie kreski eyelinerem sprawia dużo problemów. Zanim więc nałożycie eyeliner, dobrze jest wykonać cieniem bazę kreski i dopiero później poprowadzić na niej eyeliner. Cień łatwiej skorygować w przypadku ewentualnych nierówności.
  3. Na górną powiekę nałóż eyeliner. Następnie pomaluj tuszem rzęsy. Doczep kępki sztucznych rzęs, aby wzmocnić efekt spojrzenia i powiększyć optycznie oczy. Zamiast kępek, możesz przykleić sobie rzęsy na pasku. Najlepsze są te, które mają cienkie i giętkie paski, np. firmy Ardell. Są łatwiejsze w aplikacji i dają podobny efekt jak pojedynczo nakładane kępki.
  4. Po przygotowaniu makijażu oka, nałóż podkład i wymodeluj twarz bronzerem. Usta obrysuj cielistą konturówką i nałóż czerwoną pomadkę.

Oto efekty:

Inne_002Zaprezentowany wyżej makijaż możemy lekko „złagodzić”. W tym celu zrezygnuj z czerwonej pomadki. Postaw za to na usta w naturalnym kolorze – nude (zresztą bardzo modnym w tym sezonie). Zaproponowane przeze mnie makijaże są świetnym rozwiązaniem na każdą okazję.

Użyte produkty:
Twarz:
– podkład G.Armani „Luminous”
– korektor Laura Mercier nr 1,5
– Puder prasowany Marc Jacobs
– Bronzer MAC
Brwi:

– cień do powiek Mac nr A22
Oczy:

– cień jasno-brązowy z palety Dior nr 646
– cień ecru z palety Dior nr 646
– tusz Armani Black Ecstasy
Usta:

– konturówka Sephora „Cute Caramel”
– pomadka Armani
– pomadka Inglot 322

Zostaw komentarz