10 powodów by odwiedzić Rzym

przez Balladine

Muzeum pod otwartym niebem

Chociaż w Rzymie nie brakuje klasycznych muzeów (Muzea Watykańskie, Muzeum Kapitolińskie) to właściwie obędziesz się bez kupowania biletu do każdego z nich. Miasto obfituje w tak dużą ilość zabytków, że z pewnością i tak nie starczy Ci czasu, aby je wszystkie zobaczyć.

10_powodow_by_odwiedzic_rzym

Stolica sztuki

Jeśli planujesz dłuższy pobyt w Wiecznym Mieście do wspomnianych w punkcie wyżej muzeów warto jednak zajrzeć. Znajdziesz w nich skarby sztuki starożytnej i renesansowej, które uczyniły z Rzymu obowiązkowy punkt w edukacji dawnych artystów.

Lody

Rzym słynie z pysznych, tradycyjnych lodów. Jeśli nie z turystycznego obowiązku, to z powodu panujących na zewnątrz upałów warto się skusić na chociaż jedną gałkę.

10_powodow_by_odwiedzic_rzym2

Pizza

Podobnie jak lody jest to obowiązkowy punkt wizyty w Rzymie. Przekonaj się na własnej skórze, czy Włosi rzeczywiście są mistrzami w jej przygotowaniu.

Wycieczka śladem słynnych filmowych produkcji

Rzym był tłem dla znanych filmów takich jak „Rzymskie Wakacje” i „Anioły i demony”. Decydując się na wyjazd do tego miasta masz więc szansę na podążanie śladem swoich ulubionych bohaterów. W przypadku Audrey Hepburn warto zainspirować się także jej stylizacją. W stworzeniu tak klasycznego zestawu pomoże Ci rozkloszowana spódnicabiała koszula. Pod szyją możesz zawiązać jedwabną apaszkę.

10_powodow_by_odwiedzic_rzym3

Śródziemnomorski klimat

Latem w Rzymie bywa bardzo upalnie, dlatego jeśli planujesz urlop jesienią Rzym jest doskonałym kierunkiem dla Ciebie. Możesz też wykorzystać atrakcyjne położenie miasta i wybrać się na oddalone raptem 30 km morskie wybrzeże.

Włosi i ich styl życia

Będąc we Włoszech warto przyjrzeć się obyczajom stałych mieszkańców miasta. Bezpośredniość i gadatliwość Włochów nadaje temu miejscu specyficznego charakteru.

Rzym antyczny

Kapitol, Koloseum i Panteon przyciągają do Rzymu rzesze turystów. To tylko cienie po dawnym imperium, co nie zmienia faktu, że trzeba je zobaczyć.

10_powodow_by_odwiedzic_rzym4

Tradycyjne, włoskie targi

Rozsławiony przez Miłosza targ na Campo di Fiori to nie wszystko. Najważniejszy i największy z Rzymskich targów znajduje się obecnie na Via Guegliemo Pepe. Przypatrywanie się żywo gestykulującym, usiłującym zbić cenę Włochom może stać się równie wielką atrakcją, co wizyta przy zatłoczonej fontannie di Trevi.

10_powodow_by_odwiedzic_rzym5

Łatwy dojazd

Tanie linie lotnicze gwarantują Ci, że nie wydasz na bilety do Rzymu ostatnich oszczędności. Do Włoch warto wybrać się też samochodem. Taka forma podróży pozwoli Ci nacieszyć się urokiem włoskich winnic i małych, urokliwych miasteczek.

Zostaw komentarz