Ubiór ramą dla pięknej kobiety

Projektantka ma bardzo pragmatyczne podejście do mody. Ma ona podkreślać walory kobiecej sylwetki i w żadnym wypadku nie powinna nad nią dominować. W wywiadach często zwraca uwagę na zależność stroju od okazji, którym to stara się podporządkować swoje projekty. Kiedyś kobiety przebierały się kilka razy dziennie. Inny strój obowiązywał rano, jeszcze inny po południu. Dziś nie trzymamy się tak sztywno zasad, ale należy pamiętać chociażby o tych podstawowych.
Marce nie obce są też światowe trendy. Projektantka śledzi modowe nowinki i stara się dostosować kolekcje do wymagań równie zainteresowanych modą klientek. My w jednej sukienek dostrzegliśmy inspiracje ostatnia linią Dolce Gabbana.

DomModySkorska01. Sukienka Dom Mody Skórska >> 02. Bluzka Dom Mody Skórska >> 03. Sukienka Dom Mody Skórska >>
04. Żakiet Dom Mody Skórska >> 05. Bluzka Dom Mody Skórska >>

Akcenty dekoracyjne sprowadzone do minimum

Projekty Skórskiej są proste i nie przeładowane ozdobnikami. Projektantka ogranicza się do podstawowej palety barwnej, preferuje proste, klasyczne fasony, a gotowe projekty uzupełnia wyłącznie o delikatne, subtelne dodatki. Przyjrzyjcie się jej beżowej sukience w pasy, materiał miejscami przetykany jest złota nitką. Dodatek nie gra tu pierwszej roli, ale jest istotny dla całego projektu, podkreśla romantyczny charakter sukienki. Właśnie o to chodzi w modzie. Wszystkie elementy stroju muszą harmonijnie ze sobą współgrać.

zdjęcie główne – Marcin Stępień – Agencja Gazeta