Modowe sztuczki by wyglądać na wyższą

przez Balladine

Moc koloru

Jeśli decydujesz się na zakup szpilek, lub innych butów na obcasie najlepiej poszukaj tych w kolorze nude. Ten prosty zabieg sprawi, że Twoje nogi będą wyglądać na jeszcze dłuższe. Zimą możesz zamienić je na czarne botki, które w zestawieniu z czarnymi spodniami, lub rajstopami dadzą taki sam efekt.

Podwyższona talia twoim największym sprzymierzeńcem

Unikaj spodni typu boyfriend. To fason przeznaczony wyłącznie dla wysokich kobiet. Wszelkiego rodzaju poprzeczne linie i mankiety także skracają sylwetkę. Nie musisz jednak specjalnie się tym przejmować. Najnowsze trendy są po Twojej stronie! Najmodniejszym fasonem spodni tego sezonu są dzwony i szerokie spodnie z podwyższoną talią. Jeśli wolisz nosić sukienki, to najlepsze będą te odcinane zaraz pod biustem.

modowe_sztuczki_by_wygladac_na_wyzsza

Podstawowe zasady geometrii

Komponując zastaw postaraj się, aby poszczególne elementy tworzyły wyraźnie pionowe, nie poziome podziały. Jasny pastelowy zestaw złożony ze spodni i luźnej bluzki możesz uzupełnić o długą marynarkę. Innym, równie skutecznym sposobem na wydłużenie sylwetki może być długi kardigan zarzucony na jasną, dopasowaną bluzkę, lub sukienkę.

Modele stworzone specjalnie dla Ciebie

W sklepach nie brakuje ubrań stworzonych z myślą o niskich kobietach. Doskonałym przykładem jest marka Darksus, która do swojej ostatniej kolekcji wprowadziła wiele modeli sukienek i spódnic, które zdobią pionowe pasy.

modowe_sztuczki_by_wygladac_na_wyzsza201. Sukienka Darksus >> 02. Sukienka Modesta >> 03. Spodnie Click >> 04. Spódnica Darksus >>

Poszukaj wzoru

Inspiruj się stylem gwiazd, o podobnej sylwetce. Do najbardziej znanych, niskich kobiet należą siostry Olsen i Ewa Longoria. Wzrost żadnej z nich nie przekracza 160 cm. Na przykładzie ich stylizacji możesz przekonać się jak nasze rady wyglądają w praktyce.

Zostaw komentarz