Co ma wspólnego moda i chińska porcelana? MET GALA 2015

przez Balladine

MET_Gala_2015

Kilka faktów o wystawie

Ambicją twórców wystawy było pokazanie, tego jak wiele moda i kultura zachodnia czerpały i czerpią nadal z kultury Chin. Wśród eksponatów można znaleźć chińską porcelanę, stroje narodowe i projekty wielkich domów mody wyraźnie nimi zainspirowane. Na szczególną uwagę zasługuje też aranżacja wnętrz muzeum – bambusowy las otaczający schody, orientalne tkaniny na ścianach i delikatne oświetlenie stworzyły razem wspaniały klimat.

MET_Gala_2015_2

Powiew orientu na czerwonym dywanie

Gwiazdy i celebryci mieli zdecydowanie większą dowolność niż kuratorzy wystawy. Niektóre stylizacje wyraźnie wykorzystują chińską ornamentykę, inne nawiązują do fasonów chińskich strojów, w przypadku sporej części pokrewieństwo jest dość odległe. Zdecydowanie dominowały jednak dopasowane w talii, często zapinane pod szyją kreacje.
Największe emocje wzbudzają oczywiście stroje znanych gwiazd i celebrytów. Sarah Jessica Parker zdecydowała się na długą połyskującą suknię i przyciągający uwagę kapelusz, który przypomina nieco kolorowe chińskie maski. Jak zwykle szokowała Rihanna. Jej długi, żółty płaszcz od Guo Pei na długo pozostanie nam w pamięci.

MET_Gala_2015_301. Sarah Jessica Parker w stroju H&M. 02. Rihanna w kreacji Guo Pei 03. Jessica Hart w kreacji od Valentino 04. Hannah Bagshawe w kreacji od Valentino

Zostaw komentarz