Dieta idealna – największe mity

przez Balladine

Ostatni posiłek powinno się jeść przed godziną 18

To prawda, że regularne jedzenie posiłków jest dobre dla naszego organizmu, ale ich rozłożenie w czasie powinno zależeć nie od zewnętrznych wytycznych, ale od naszego planu dnia. Kolację najlepiej jest jeść na 3 godziny przed snem. Unikając jedzenia wieczorem zamiast chudnąć tylko spowalniasz swój metabolizm.

Monotematyczna dieta białkowa jest przepisem na sukces

Zmiany w sposobie żywienia powinno się wprowadzać etapami. Wprowadzona z dnia na dzień dieta nie może być zbyt uboga. Popularna dieta Duncana być może przynosi efekty, ale wyjątkowo często prowadzi też do efektu jojo. Lepiej jest wprowadzić na stałe drobne korekty do swojego jadłospisu, dbając o to by był on jak najbardziej urozmaicony.

Słodycze należy wyeliminować całkowicie

Zbyt duża ilość cukrów i tłuszczów nie służy nikomu, ale nawet na diecie możesz sobie pozwolić na odrobinę przyjemności. Stronienie od słodyczy może prowadzić do tego, że w końcu „pękniesz” i zamiast kostki czekolady zjesz całą tabliczkę.

Kupuj odtłuszczone produkty light

W przyrodzie nie ma próżni. Jeśli usuniemy cukier z napoju lub jogurtu musi go zastąpić coś innego. Niestety najczęściej są to słodziki i konserwanty, które mają fatalny wpływ na nasz organizm. Oczywiście nie jest to reguła. Pamiętaj więc o tym, aby jeszcze w sklepie zerknąć na skład produktu.

Mniejszy rozmiar z apteki

Suplementy diety nie sprawią, że schudniesz w ciągu kilku tygodni. Mogą co najwyżej przyspieszyć twój metabolizm i pomóc Ci w osiągnięciu zamierzonych efektów. Nie obejdzie się jednak bez ćwiczeń i zmian w diecie. Różne mogą też być skutki odstawienia leku, dlatego radzimy się przed ich zakupem porządnie zastanowić.

Zostaw komentarz