Fashion Week i wystawa studentów SAPU w Krakowie

przez Balladine

Głównym założeniem imprezy jest możliwość pokazana najnowszych kolekcji absolwentów uczelni. To dla nich ogromna szansa, dlatego wkładają wiele wysiłku w dopracowanie każdego stroju, starając się zaskoczyć jury i widownię. Niektóre projekty były naprawę interesujące. Jesteśmy pod wrażeniem różnorodności inspiracji, jakie posłużyły do stworzenia kolekcji i wydaje nam się, że duża część tegorocznych absolwentów ma szansę nawet na międzynarodową karierę.
Pokazy odbyły się w marcu, ale ciągle można jeszcze oglądać wystawę zorganizowaną w gmachu SAPU przy ul. Zamoyskiego 52. Prezentowane są na niej fotografie, obrazy i rysunki twórców kolekcji. Możemy się dzięki niej przekonać jak długim procesem jest tworzenie jednego projektu. Osobom, które nie mają zbyt wiele wspólnego z modą, wydaje się, że potrzebna jest do tego wyłącznie maszyna do szycia i kilka skrawków materiału. W rzeczywistości finalny projekt poprzedza szereg rysunkowych i malarskich studiów. Projektanci nie realizują swoich pomysłów wyłącznie przy pomocy igły. Malują, fotografują, rysują i wyrażają się w wielu innych tradycyjnych technikach. To niezbity dowód na to, że jest im zdecydowanie bliżej do artystów niż do krawców.
Wszyscy Ci, którzy chcieliby się przekonać o zdolnościach i potencjale tkwiącym w naszych młodych kreatorach powinni czym prędzej udać się do Krakowa. Wystawa „More and more” jest czynna tylko do 31 maja!

Zostaw komentarz