Jak dobrać spodnie jeansowe do figury

przez Monika Grzybek

Jak dobrać spodnie jeansowe do figury?

Jeansy rozpoczęły swoją karierę w Stanach Zjednoczonych jako spodnie robocze i… do jazdy konnej. Długo więc stanowiły domenę Dzikiego Zachodu. Ich trwająca do dziś popularność rozpoczęła się w połowie XX wieku, kiedy to na dobre wkroczyły do mody zarówno męskiej, jak i damskiej. Dziś trudno sobie wyobrazić garderobę bez takich spodni, a tkanina jeansowa to również baza kurtek czy koszul. Mimo takiej powszechności spodni jeansowych nie zawsze wiemy, jak dobrać odpowiedni model do figury. Czas więc raz na zawsze rozwiać wątpliwości!

Spodnie a figura – ogólne zasady

Każda z nas ma inną figurę, ale da się wyróżnić kilka ogólnych typów. Można się ograniczyć do trzech podstawowych: klepsydra, jabłko oraz gruszka. Dobierając spodnie damskie do figury, staramy się maksymalnie podkreślić jej atuty oraz zamaskować ewentualne niedoskonałości. Czasem nawet posiadaczka idealnej figury może mieć swoje kompleksy, dlatego najlepiej wyleczyć je za pomocą mody! W przypadku spodni zwracamy uwagę przede wszystkim na odpowiednie modelowanie pupy, bioder, ud oraz brzucha. Modne spodnie i inne stroje damskie w dobrych cenach znajdziesz w sklepie internetowym Balladine.com. Odwiedź też salon stacjonarny w Warszawie przy ulicy Świętokrzyskiej – największy showroom z markami modowymi w centrum stolicy.

Jak dobrać jeansy – odwieczna zagwozdka kobiet

Poszczególne typy figury rządzą się swoimi prawami. Nie ma więc jednej uniwersalnej porady, jak dobrać jeansy. Kluczowe jest więc przyjrzenie się swojej sylwetce. Figura typu klepsydra wyróżnia się dobrymi proporcjami góry i dołu oraz ładnym wcięciem w talii. Można uznać, że to swoisty „ideał”. Gruszka natomiast to szersze biodra oraz węższa góra czy strefa biustu. Z kolei jabłko to również szerokie biodra, a dodatkowo obfity biust. W przypadku tej figury bardzo ważne jest odpowiednie modelowanie nóg, w czym pomagają spodnie jeansowe. Teraz tylko zastanów się, który z opisanych typów najbardziej pasuje do Ciebie. I czas wybrać dobre jeansy!

Jakie spodnie dla gruszki?

Spodnie dobrane do figury typu gruszka powinny optycznie wyszczuplać biodra, uda i pupę. Doskonale sprawdzają się jeansy damskie o prostych nogawkach, np. typu boyfriend. Można również zdecydować się na spodnie dzwony, czyli z rozszerzającymi się nogawkami. Z kolei lepiej unikać rurek i biodrówek. Najlepsze nie będą też legginsy.

Figura jabłko – jakie spodnie?

Jak dobrać jeansy damskie dla figury typu jabłko? Przede wszystkim staraj się maksymalnie podkreślić linię talii. Dobre będą proste jeansy o delikatnie zwężających się nogawkach (lub jednolitej szerokości). Spodnie z wysokim stanem to kolejna dobra propozycja dla jabłek, ponieważ także one ładnie akcentują wcięcie w talii. Pamiętaj, by jeansy nie były ani za wąskie, ani za szerokie. Dodatkowo możesz się wspomóc dopasowaną górę o kroju gorsetowym – przydadzą się bluzki czy koszule damskie taliowane.

Figura klepsydry – jakie spodnie?

Ten typ figury kobiecej uchodzi za najbardziej pożądany. Pozornie łatwo więc do niego dobrać odpowiednie stroje, ale w praktyce należy zachować tyle samo uwagi co w przypadku innych sylwetek. Przede wszystkim staramy się podtrzymać dobre proporcje – nieodpowiednie kroje spodni mogą bowiem wszystko „zepsuć”! Świetnie sprawdzają się jeansy o lekko obniżonym stanie. Nogawki mogą być zarówno proste, jak i rurkowate – byle nie nazbyt obcisłe.

Spodnie jeansowe są wygodne, solidne i bardzo uniwersalne. By cieszyć się tymi zaletami, musimy tylko odpowiednio dopasować je do sylwetki. Na szczęście w sklepie Balladine dla każdego typu figury łatwo dobrać właściwy model!

Zostaw komentarz