Moda na bieganie

przez Balladine

W ostatnim czasie bieganie stało się bardzo modne, a liczba biegaczy diametralnie wzrosła. Wysiłek fizyczny nie tylko świetnie wypływa na kształtowanie zgrabnej sylwetki, ale przede wszystkim poprawia nasz nastrój. Jak wiemy najtrudniejsze są początki. Bardzo często, trudno jest wstać i przekroczyć próg drzwi, a jeszcze trudniej biegać na początku regularnie. Musimy wiedzieć, że bieganie powoduje wzrost poziomu endorfin w naszym organizmie, a więc to dodatkowa zachęta żeby jednak zacząć treningi. Nie tylko dla zdrowia, ale także dla dobrego nastroju.

Jeśli jesteście początkującymi biegaczkami, mamy dla Was kilka rad:

Po 1 motywacja

Motywacja to podstawa. Możecie założyć sobie jakiś cel na samym początku biegania lub stopniowo wyznaczać sobie kolejne. Warto też zaplanować treningi. Na początku co dwa, trzy dni. Taki plan sprawi, że będziemy systematyczne.

Po 2 bądź przygotowana

Dobry strój może podnieść komfort biegania, a także sprawić, że będziemy czuć się pewniej i atrakcyjniej. Jak wiadomo, gdy dobrze wyglądamy, czujemy się dużo lepiej. Warto więc zadbać o wygodne i fajne ubranie do biegania. Nie biegajmy w starych wyciągniętych dresach. Ubierajmy się tak, żeby nie obawiać się mijających przechodniów.

Po 3 dobra muzyka

Muzyka w uszach sprawia, że lepiej się biega. Możecie włączyć jakąś energiczną, motywującą muzykę. Można nawet ułożyć sobie ulubioną playlistę z muzyką do biegania. Dla tych, którzy wolą biegać bez słuchawek, można wsłuchać się w otoczenie lub swój oddech.

A czy Wy biegacie? Podzielcie się z nami waszymi doświadczeniami związanymi z motywacją lub efektami Waszego biegania ;)

Ubrania do biegania

Bokserka szara Rabarbar >> Bluzki Rabarbar >> Ubrania marki SheMore >> Zielona bluzka z dłuższym tyłem Click >>

 

Zostaw komentarz