Modna damska krata jesienią 2015 r.

przez Balladine

Moda_damska_krata_jesienia_2015Lela Rose Jesień/Zima 2015-16

Ogrom możliwości

Pozornie prosty wzór w kratę ma wiele oblicz. Luźna koszula w szeroką kratę kojarzy się nam z nonszalancją inspirowaną stylem country. Jeśli jednak wyszczuplimy jej fason i zamiast szerokim deseniem pokryjemy ją drobną szachownicą uzyskamy znacznie elegantszy model. Jesienią krata w takim charakterze jest najmilej widziana. Choć ta tradycyjna, czerwona nadal jest dozwolona zdecydowana większość projektantów postawiła na kratę „windowpane check” . Jej linie są delikatniejsze, szerzej rozstawione i zazwyczaj opierają się na kontraście czerni i bieli. Wzór ten doskonale prezentuje się na żakietach i okryciach wierzchnich. Równie dobrze wygląda też na spódnicach.

Moda_damska_krata_jesienia_2015_41. Spódnica Bialcon >> 2. Bluzka Tova >> 3. Szal Patrizia Aryton >> 4. Koszula Sobora >> 5.Sukienka Metafora >>

Moda_damska_krata_jesienia_2015_2Fausto Puglisi Jesień/Zima 2015-16

Jak nosić kratę

Wzór w kratę może stać się ozdobą i elementem wyróżniającym stylizację, ale tworząc ją trzeba mieć się na baczności, bo w tym wypadku bardzo łatwo o wpadkę. Jak w wielu innych przypadkach warto kierować się zasadą „im mniej tym lepiej”. Unikaj zatem równie wyrazistych wzorów i pamiętaj o zachowaniu spójności kolorystycznej. Jeśli mimo tego w kracie nie czujesz się zbyt pewnie zastanów się nad zakupem pokrytych nią dodatków. Kraciasty szal od Burberry jest przecież uznawany za synonim luksusu. Możesz poszukać czegoś równie uniwersalnego w ofercie polskich projektantów. Wykonane z najwyższej jakości materiałów szale znajdziesz w ostatniej kolekcji Patrizia Aryton.

Moda_damska_krata_jesienia_2015_3Adam Selman Jesień/Zima 2015-16

źródło zdjęć: vogue.co.uk / na zdjęciu głównym pokaz Emilio Pucci Jesień/Zima 2015-16

Zostaw komentarz