Modowa optyka

przez Balladine

Po iluzje optyczne sięgają topowe domy mody. Moschino na sezon wiosna-lato 2017 zaproponował stroje ozdobione złudnymi nadrukami. Z kolei Salvatore Ferragamo w jesiennej kolekcji umieścił m.in. koszulę w trójkąty, które z bliska okazują się być dziecięcymi bączkami. Złudzenia optyczne wykorzystywane są we wzornictwie odzieżowym także przez polskie marki. Okazuje się, że nawet na rodzimym rynku modowym rzeczy, które wydają się być oczywistymi, takimi nie są. Zyskują przy bliższym poznaniu? Zobaczcie sami.

2016_12_12_modowa_optyka_02zdjęcia z pokazów pochodzą ze strony vogue.com

Bluzki z Krainy Czarów

Liderką iluzji w ofercie Balladine.com jest marka Duet Woman. Beżową bluzkę zdobią perskie wzory (m.in. paisley), ale gdy przyjrzymy się im z bliska okazuje się, że orientalne motywy ułożone są z malutkich kwiatuszków. Druga z prezentowanych bluzek to przykład swoistego pixel artu w wersji spikselizowanej. Gdy obserwujemy ją z daleka, wygląda jakby zdobiły ją efektowne pąki. Jednak w przybliżeniu widać nie kwiaty, a układające się na ich kształt wiązki pikseli.

2016_12_12_modowa_optyka_01Beżowa bluzka Duet Woman >>  Czarna bluzka Duet Woman >>

Zwodnicze sukienki

Niektóre sukienki też warto poznać bliżej. Sukienka marki Tova na pierwszy rzut oka wygląda jakby była w grochy, na drugi – w obiekty 3D przypominające kości do gry. Natomiast w dużym powiększeniu widać od razu, że zdobią ją koła tak zmyślenie podzielone na trzy części, że wydają się być trójwymiarowe. Z kolei sukienka z oferty Muso nie jest zniszczona. Jej „przetarty” look to celowy zabieg projektantów. Tak naprawdę, tam gdzie widać uszkodzenia, wszyto cekiny w innym kolorze.

2016_12_12_modowa_optyka_03Sukienka Tova >> Sukienka Muso >>

Tego typu wzornictwo ma w sobie szczyptę tajemnicy. Jest odrobinę frapujące i fascynujące zarazem. Dzięki temu fantastycznie sprawdza się wtedy, gdy chce się zrobić na kimś wrażenie. W naszym artykule zaproponowaliśmy intrygujące ubrania na różne okazje. Niech magia designu towarzyszy Wam na co dzień.

Zostaw komentarz