Najnowszy trend sezonu – styl preppy

przez Balladine

najnowszy_trend_sezonu_styl_preppy

Na czym polega styl preppy?

Do popularności stylu preppy przyczyniło się kilka czynników. Kluczową rolę odgrywa tu Alessandro Michele i dwie ostatnie kolekcje Domu Mody Gucci. Trzeba też mieć na uwadze coraz silniejszy zwrot w stronę nurtu slow fashion. Preppy nigdy nie miał nic wspólnego z szybką moda i konsumpcjonizmem. Styl narodził się na kampusach amerykańskich uczelni. Nie stworzyli go jednak buntownicy, lecz poukładani studenci z dobrych domów. Większość podstawowych elementów tego stylu to fragmenty mundurków lub strojów do uprawiania elitarnych sportów, takich jak golf albo tenis. Są wśród nich koszule, luźne marynarki, spodnie w kratę i klasyczne spódnice. Styl jest bardzo odporny na aktualne trendy dlatego każdy kolejny zakup traktuje się jak inwestycję. Decydujemy się na najlepsze ubrania na jakie nas stać, ale nie po to by pochwalić się znaną metką, lecz by cieszyć się nimi, jak najdłużej.

Styl preppy – kim sie inspirować?

 najnowszy_trend_sezonu_styl_preppy_Sophie_Marceau_studentka

Sophie Marceau w filmie „Studentka”

Inspiracją dla stylizacji w stylu preppy mogą być filmy, których akcja rozgrywa się na uczelni. Styl preppy bardzo szybko rozprzestrzenił się w akademickim środowisku, więc nie musimy ograniczać się wyłącznie do uczelni amerykańskich. Jako pierwsza za wzór posłuży nam Sophie Marceau, która w filmie „L’etudiante” wcieliła się w rolę ambitnej studentki paryskiej Sorbony. Jej stylizacja jest bardzo prosta: szara, wełniana spódnica, biała bawełnianą koszulę i kardigan. Do zestawu dołączamy pojemną torbę  i voila – w takim stroju możemy śmiało ruszać na wykład. Pamiętajmy jednak, że styl preppy nie jest zarezerwowany wyłącznie dla studentów. Można się do niego stosować bez względu na to, na jakim etapie życia aktualnie się znajdujemy.

najnowszy_trend_sezonu_styl_preppy_Sophie_Marceau_studentka_2_Koszula Tova >> Spódnica Tova >> Kardigan Sorbette >> Torba Gshico >>

Audrey Hepburn, jako Jo w filmie „Zabawna buzia”

Pozostańmy jeszcze na chwilę w Paryżu, Jo (Audrey Hepburn) z filmu „Zabawna buzia” nie jest co prawda studentką, ale ze względu na swoją pracę w księgarni  ma stały kontakt z tym środowiskiem. Większość jej zestawów bazuje na dopasowanych cygaretkach i klasycznym golfie. Jej lekki beżowy płaszcz o kroju oversize proponujemy zastąpić tym w pepitkę z wiosennej kolekcji Patrizi Aryton. Krój jest nieco zbliżony do oryginału, a rzucający się w oczy wzór będzie świetnie się prezentował na ciemnym tle.

najnowszy_trend_sezonu_styl_preppy_Audrey_Hepburn_Zabawna_buziaPłaszcz Patrizia Ayton >> Spodnie Patrizia Aryton >> Golf Bialcon >> Pasek Balladine >>

Keira Knightley, jako Greta w filmie „Zacznijmy od nowa”

Bohaterka grana przez Keirę Knithley zrezygnowała ze studiów w Anglii na rzecz kariery muzycznej. Nie porzuciła jednak wypracowanego na kampusie stylu. Prawie zawsze towarzyszy jej skórzana torebka na długim pasku. Często decyduje się na zestawy złożone z luźnych spodni o długości 7/8 i wzorzystych bluzek. Buty na obcasie zastępuje eleganckimi mokasynami, które doskonale sprawdzają się podczas jazdy na rowerze. Jej styl jest bardzo minimalistyczny, nieco nonszalancki i z pewnością warty naśladowania.

najnowszy_trend_sezonu_styl_preppy_Keira_Knightley_Zacznijmy_od_nowaSpodnie Patrizia Aryton >> Bluzka Patrizia Aryton >> Pasek Balladine >> Torebka Goshico >>

Włożyłybyście któryś z wymienionych zestawów? Czy zauważyłyście zainteresowanie tym stylem  również na polskich podwórkach?

źródło zdjęć: vogue.co.uk, toutlecine.challenges.fr, messynessychic.com, purepeople.com

Zostaw komentarz