Olśniewająca jesień

przez Balladine

Blask w rozsądnej dawce

Największym ryzykiem podczas tworzenia stylizacji na bazie metalicznych elementów jest barokowy przepych. Srebro i złoto to nowoczesne, futurystyczne barwy i najlepiej prezentują się w prostych, minimalistycznych stylizacjach, w których wyłącznie jedna część skrzy się jasnym blaskiem. Teorię tę potwierdza finałowa kolekcja Macieja Sieradzkiego z ubiegłorocznej edycji Project Runway. Decydując się na rozkloszowaną, srebrną spódnicę (zob. Rabarbar) ogranicz liczbę biżuterii i dodatków. Srebro dobrze komponuje się zwłaszcza z zimnymi barwami. Możesz też zaryzykować połączenie z delikatnym deseniem.

olsniewajaca_jesien_metaliczne_elementy

Fashion Week Poland: Maciek Sieradzky, Jesień-Zima 2015/16  |  Spódnica Rabarbar >>

Iskrzący się, drobny detal

Przed nabłyszczone na całej powierzchni elementy coraz wyraźniej wysuwają się te ozdobione subtelną, błyszczącą aplikacją. To rozwiązanie idealne na wieczór. Taki detal zawsze przyciąga uwagę i co ważne koncentruje ją w wybranych przez Ciebie miejscach. Do stylistyki tej nawiązują także kolekcje codzienne. Ażurowy, srebrny sweter pojawił się w ostatniej kolekcji marki Potis & Verso.

olsniewajaca_jesien_metaliczne_elementy_21. Sukienka Bialcon >> 2. Sweter Potis & Verso >> 3. Kombinezon La Cocco >> 4. Bluzka Bialcon >>

Lśniąca paleta barw

Nie tylko złoto i srebro iskrzą się w słońcu. Na wybiegach można było się natknąć także na ubrania w kolorze miedzi i przypominające rybią łuskę niebieskie elementy. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wybór pośród tak szerokiej palety może być trudny. Najlepsze efekty uzyskasz kierując się temperaturą barwy. Przykładając do twarzy srebrne i złote elementy szybko dostrzeżesz, która tonacja jest dla Ciebie korzystniejsza. Jeśli Twoja cera i metaliczny błękit nie prezentują się razem najlepiej nie musisz się niczym przejmować. Zamiast bluzki poszukaj spódnicy, lub dodatków w tym kolorze.

źródło zdjęć: elle.pl, vogue.co.uk
zdjęcie tytułowe: Michael Kors Jesień/ZIma 2015-16

Zostaw komentarz