Rozdanie nagród Grammy hołdem dla Davida Bowie

przez Balladine

rozdanie_nagrod_grammy_holdem_dla_davida_bowieKendrick Lamar w Costume Nationalwraz z Whitney Alford, z prawej  Taylor Swift

5 statuetek zdobył amerykański raper Kendrick Lamar. Odebrał on wyróżnienia m.in. za najlepszy album, występ hip hopowy oraz piosenkę. Zaraz za nim na liście zwycięzców znalazła się  Taylor Swift. Piosenkarka po raz drugi w swojej karierze otrzymała statuetkę w kategorii Album Roku. Taylor, jak do tej pory, jest jedyną kobietą, której udało się tego dokonać. Podczas uroczystości Grammy zaskoczyła wszystkich bardzo odważną kreacją. Artystka włożyła na siebie top oraz spódnicę z wysokim stanem oraz ekstremalnym rozcięciem z kolekcji Atelier Versace. Całość pięknie wyeksponowała jej długie, zgrabne nogi. Dodatkowo do kreacji dołożyła biżuterię Lorraine Schwartz oraz buty Stuarta Weitzmana.

rozdanie_nagrod_grammy_holdem_dla_davida_bowie_2Taylor Swift w Sukni od Atelier Veresace, biżuterii Lorraine Schwartz i butach od Stuarta Weitzmana

Oszołomione i zachwycone na pewno są fanki Justina Biebera. Po raz pierwszy trafiła w jego ręce statuetka Grammy za nagranie roku w kategorii muzyki dance “Where Are U Now”, którego dokonał wspólnie z amerykańskimi DJ-ami i producentami muzycznymi Skrillexem i Diplo.  Fanki na pewno były także oczarowane jego stylizacją na tę uroczystość. Artysta pojawił się w znakomicie skrojonym, czarno-białym garniturze Saint Laurent, do którego dopasował czarną koszulę i czarną muchę. Poza Bieberem, który był debiutantem, jeśli chodzi o Grammy swoją pierwszą nagrodę dostał także Pitbull. Otrzymał ją w kategorii Najlepszy album w stylu latynoski rock, muzyka urban i alternatywna.

rozdanie_nagrod_grammy_holdem_dla_davida_bowie_3_Justin Bieber w stylizacji Saint Laurent z prawej z bratem Jaxonem

Słynny hit “All About That Bass” przyniósł także statuetkę Grammy 22-letniej amerykańskiej piosenkarce Meghan Trainor, która została okrzyknięta Najlepszą nową artystką. Pojawiła się ona na gali w prostej, klasycznej, czarnej kreacji. Należy także wspomnieć, że gala Grammy była uroczystością, gdzie wspominano wielkich artystów, których już z nami nie ma. Dokumentalna opowieść o zmarłej w 2011 roku brytyjskiej wokalistce Amy Winehouse pt. “Amy” zwyciężyła w kategorii Najlepszy film muzyczny. Z kolei hołd dla Davida Bowiego, który zmarł 10 stycznia 2016 roku, był jednym z głównych wydarzeń gali. W koncercie wzięła udział m. in. Lady Gaga, która na cześć artysty postanowiła sobie wytatuować jego sceniczne alter ego  o pseudonimie Ziggy Stardust. Poza odważnym makijażem  gwiazda wystąpiła w sukni-płaszczu projektu Marca Jacobsa oraz wysokich na kilkadziesiąt centymetrów czerwonych szpilkach.

rozdanie_nagrod_grammy_holdem_dla_davida_bowie_4Od lewej: Meghan Trainor i Lady Gaga w kreacji Marca Jacobsa

W ostatniej chwili swój występ odwołała natomiast Rihanna, która miała zaprezentować podczas uroczystości swoją premierową piosenkę. Jednak w oficjalnym oświadczeniu artystki podano, że ze względu na ryzyko rozwinięcia infekcji gwiazda nie mogła zaśpiewać dla kalifornijskiej publiczności. Widownia i fani na pewno nie byli pocieszeni, ale na osłodę możemy dodać, że pamiętajmy o tym, iż zdrowie jest najważniejsze.
Jeśli chodzi o pozostałe nagrody to warto jeszcze wspomnieć o tym, że statuetka za nagranie roku trafiła do brytyjskiego producenta Marka Ronsona i amerykańskiego piosenkarza Bruno Marsa za piosenkę “Uptown Funk”. Tym samym utworem zdobyli także nagrodę za najlepszy występ duetu/zespołu. Nagrodami w kategorii r’n’b podzielili się najpopularniejsi dziś reprezentanci gatunku: D’Angelo i The Weeknd. Ten drugi dostał nagrodę za piosenkę do słynnego filmu “Pięćdziesiąt twarzy Greya”.

rozdanie_nagrod_grammy_holdem_dla_davida_bowie_5Od lewej: Josephine de La Baume i Mark Ronson oboje w stylizacjach Saint Laurent,
The Weeknd w stylizacji Givenchy wraz z Bellą Hadid w sukni projektu Alexandre Vauthier

Źródło zdjęć: vogue.com, vogue.co.uk (PA , Getty), zdjęcie główne: Kevork Djansezian /Getty Images

Zostaw komentarz