Świąteczny dom

przez Balladine

Każda Pani Domu w przygotowania Świąt wkłada wiele starań i czasu – niezależnie od tego, czy jest gospodynią, czy też gościem. Podniosłość tych dni warto zaplanować z wyprzedzeniem i skorzystać z inspiracji.

Dekoracje wnętrza domu

Przygotowania przedświąteczne sprzyjają wspólnemu spędzeniu czasu i zbliżeniu się do siebie. Wiele radości może przynieść nie tylko dekorowanie choinki, ale również wspólne robienie ozdób choinkowych. Zachęcamy do ich tworzenia z dostępnych materiałów – z papieru, filcu, masy solnej, makaronu, szyszek, orzechów, a do wnętrz nowoczesnych ze zużytych żarówek, metalu lub z wykorzystaniem kolorowych kabli.

swieta_pierniki1

Jednym z najprzyjemniejszych i najpyszniej pachnących pomysłów jest wspólne wypiekanie pierników. Aż trudno powstrzymać się przed ich zjedzeniem przed powieszeniem na choinkę.

Sprawdź jakie to proste…

Przepis na pyszne Pierniczki

swieta_pierniki3Składniki
60 dkg mąki + do podsypania
1 jajko
30 dkg miodu
15 dkg cukru puidru
8 dkg masła i 5 dkg smalcu /smalec dodaje kruchości/
2 łyżeczki sody oczyszczonej
1 łyżeczka kakao
ok. 6 dkg przyprawy do piernika/ w paczce jest 2 dkg/ można dać 2 paczki.
Według uznania można również dodać: imbir, goźdźiki, cynamon. 

Przygotowanie 
Miód , masło,  smalec roztapiamy i go studzimy, mieszamy z resztą składników. Wyrabiamy na lśniące ciasto. Rozwałkowujemy podsypując mąka  na 0,5 cm placek. Wycinamy foremkami różne kształty. Pierniczki pieczemy na papierze do pieczenia ok. 10 min. w temp. 180 st. Studzimy. Dowolnie dekorujemy. Można je długo przechowywać  w metalowych pudełkach.

Dekoracja stołu

Nieodzownym elementem każdego świątecznego stołu są świece. Ozdobione własnoręcznie gałązką choinki, suszonymi kwiatami, wstążkami lub laskami wanilii podkreślą wyjątkową atmosferę tych dni.

Magiczna Pani Domu

W ferworze przedświątecznych przygotowań żadna z nas nie może zapominać o sobie. Dodatki powinny podkreślić nie tylko urodę, ale zaakcentować wyjątkowość chwili.

Zobacz nasze inspiracje, abyś czuła się wyjątkowo w te dni.

swieta_pierniki2

Sukienka Metafora >> Naszyjnik 10 Decoart >> Kolczyki 10 Decoart >> Pasek Balladine >> Bransoletka KOD >> Kopertówka Balladine >>

Przede wszystkim ważne jest to, żeby spędzić ten czas najbliżej siebie, w ciepłej i rodzinnej atmosferze. Żeby każdy znalazł chwilę na refleksję tak, jak główny bohater „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa, który w trakcie wigilijnego wieczoru pojmuje, że jego dotychczasowy tryb życia prowadzi donikąd. Od tej pory bohater staje się szczodrym i serdecznym człowiekiem.

Zostaw komentarz