Ubranie = szacunek

przez Balladine

Dworska etykieta

Przyglądałaś się kiedyś zdjęciom przedstawiającym uroczystości, w których uczestniczy brytyjska rodzina królewska? Obowiązkowe nakrycie głowy, spódnice za kolano, w wyjątkowych sytuacjach nawet rękawiczki – te na pierwszy rzut oka rygorystyczne zasady, choć konieczne nie są przykrym obowiązkiem. Obecność koronowanych głów zobowiązuje po prostu do zachowania powagi. Zasada ta działa też w drugą stronę. Czy królowa byłaby królową w letniej sukience w kolorowe grochy? Wszystkie zasady savoir vivru opierają się na szacunku do drugiej osoby. Królowa wymaga stosownego ubioru, ale chcąc wzbudzić respekt poddanych też musi prezentować się na miarę swojej funkcji.

ubranie_szacunekźródło: dailymail.co.uk

Czym jest klasa?

Podobne zasady obowiązują w świecie dyplomacji, bankach, urzędach i korporacjach. Wszystkim tym instytucjom zależy na wzbudzeniu dobrego wrażenia. Gdy czeka Cię ważne rodzinne spotkanie też długo zastanawiasz się nad tym co na siebie włożyć. Strój mówi o nas znacznie więcej niż nam się może wydawać. Nie musi być drogi. Widoczne logo Chanel nie uczyni Cię damą. Klasy nie da się kupić. W starannie uprasowanej, eleganckiej sukience bez drogiej metki też możesz wyglądać bardzo szykownie. Czasami ważniejsze od tego co nosisz, jest to w jaki sposób to robisz.

ubranie_szacunek201. Żakiet Aryton >> 02. Bluzka Aryton >> 03. Spodnie Aryton >> 04. Żakiet Sobora >> 05. Sukienka Metafora >>
06. Żakiet Chiara >> 07. Sukienka Chiara >> 08. Żakiet Redi Fashion >> 09. Żakiet De Facto >>

Szacunek dla innych i dla siebie

Twój styl świadczy też o tym, jak sama siebie postrzegasz. Ładny, zadbany strój i staranny makijaż są dowodem na to, że jesteś nowoczesną, świadomą swoich zalet kobietą. Celebrowanie kobiecości nie polega na jej wulgarnym eksponowaniu i współczesna dama doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Strój musi być dopasowany do twojego wieku, sylwetki i oczekiwań. Musisz zdawać sobie sprawę ze swoich wad i niedoskonałości, ale ich świadomość nie może prowadzić do kompleksów. Nikt z wyjątkiem wyretuszowanych za pomocą programów graficznych modelek nie jest idealny. Zaakceptuj to jak wyglądasz, dbaj o swoje ciało, noś podkreślające twój naturalny wdzięk ubrania i codziennie pokazuj wszystkim jaka jesteś piękna.

Zostaw komentarz