Viosna Versace

przez Balladine

Wiosna 2018 to dla świata mody Viosna, pisana przez V jak Versace. Już dawno kolekcja Donatelli Versace nie zdobyła tylu pochwał co ta, w której designerka składa hołd swojemu bratu Gianniemu. Gianni Versace to włoski kreator mody, który stworzył warte ponad miliard dolarów imperium mody. Jego kariera była w rozkwicie, gdy w 1997 roku, w wieku 50 lat, został zastrzelony przez seryjnego mordercę. Kolekcja Donatelli odnosi się bezpośrednio do projektów Gianniego z lat 90. Jest różnorodna i pełna barw. Każdy znalazłby w niej coś dla siebie.

Sztuka mody

Gianni Versace wyznawał pogląd, że krawiectwo jest sztuką, a nie rzemiosłem. Wiele jego projektów łączono z dziełami sztuki antycznej, ale też współczesnej. W kolekcji Donatelli widać to zwłaszcza na przykładach żółto-czarnych ubrań inspirowanych strojami z kolekcji Versace jesień/zima 1991 oraz popartowych sukienek i kombinezonów, które wydają się niemal wiernymi kopiami tych z kolekcji wiosna/lato 1991.

2017_10_18_wiosna_versace_01Zdjęcia z pokazu pochodzą ze strony vogue.com

Czerń z pazurem

Versace to marka kojarzona także z czernią, a dokładniej z czarnymi eleganckimi sukienkami, skórzanymi kurtkami i żakietami, które z powodzeniem mogą grać rolę sukienek. W kolekcji Donatelli podobnie jak u Gianniego czerń pojawiła się w towarzystwie ćwieków, złotych guzików i klamr. Jest zmysłowa jak Naomi Campbell na pokazie z 1991 roku, ale też młodzieńczo-nowoczesna jak Gigi Hadid.

2017_10_18_wiosna_versace_02Zdjęcia z pokazu pochodzą ze strony vogue.com

Eksplozja kolorów

Gianni Versace odważnie sięgał po mocne kolory i wyraziste stylizacje. Donatella na nowo przedstawiła jego pomysły z jesienno-zimowych kolekcji z 1991 i 1992 roku. Kraciaste marynarki zastąpiła gładkimi i przedstawiła je w jednobarwnych stylizacjach typu total look. Natomiast czerwoną koszulę, którą w 1992 roku prezentowała Christy Turlington Burns, zmieniła w strój godny gwiazdy.

2017_10_18_wiosna_versace_03Zdjęcia z pokazu pochodzą ze strony vogue.com

Pokaz kolekcji Versace ready-to-wear wiosna 2018 odbył się 22 września 2017 roku w La Triennale di Milano – muzeum designu i sztuki XX wieku w Mediolanie. Wzięły w nim udział topowe modelki, m.in. Doutzen Kroes, Anja Rubik, Kasia Struss, Kendall Jenner, Gigi i Bella Hadid,  Faretta,  Mica Arganaraz, Marjan Jonkman oraz wschodząca gwiazda, córka Cindy Crawford – Kaia Gerber. Cały pokaz można obejrzeć, klikając w ekran poniżej.

Zostaw komentarz