Mała torebka – dodatek nie tylko na wieczór

przez Balladine

Od puzderka do torby

Kopertówka, mimo iż w obecnej formie jest wytworem dosyć świeżym, towarzyszy kobietom od dawna. Już w XIX wieku damy na oficjalne przyjęcia zabierały ze sobą zrobione ze srebra pudełeczka z najpotrzebniejszymi drobiazgami, traktując je jednocześnie jako ozdobę stroju. Przez lata projektanci eksperymentowali z krojem (a także z przeznaczeniem) takich toreb, dzięki czemu dziś możemy cieszyć się szerokim wyborem.

2016_08_10_kopertowka_mala_torebka_dodatek_nie_tylko_na_wieczor_01zdjęcia z pokazów pochodzą ze strony vogue.co.uk (indigital i GoRunway.com)

Kultowe modele torebek

Na rynku znajdziemy popularne torebki, które tradycyjnie nosi się w ręku: od małych, sztywnych pudełek, jak choćby jeden z najsłynniejszych modeli Bottega Veneta – Knot, przez torebki w wymyślnych kształtach, jak na przykład kultowy Asti Sabriny Pilewicz czy wersje z łańcuszkami rozsławione przez Chanel. Bardzo modne kopertówki z frędzlami goszczą w ofercie rodzimej firmy Franco Bellucci, a lakierowane klasyczne modele są znakiem rozpoznawczym Balladine. Torebki polskich marek znajdziecie, klikając << tutaj >>

2016_08_10_kopertowka_mala_torebka_dodatek_nie_tylko_na_wieczor_021. Kopertówka Lubee >> 2. Różowa kopertówka Franco Bellucci >> 3. Czarna kopertówka Franco Bellucci >>

Oblicza kopertówki

Moda na łączenie stylów trwa, nic więc nie stoi na przeszkodzie, żeby elegancką kopertówkę zestawić z podartymi dżinsami, luźną koszulą i szpilkami. Dzięki szykownemu dodatkowi komplet stanie się bardziej oficjalny. Kopertówkę w mocnym kolorze, np. czerwoną, można potraktować jako kontrapunkt w stonowanej, szaro-czarnej lub czarno-białej stylizacji. Przy pastelowej sukience, sprawdzi się zarówno torebka o podobnym odcieniu, jak i w jego mocniejszym wariancie. Dobrze jest mieć do wyboru przynajmniej cztery małe torebki do ręki: czarną, beżową, pastelową (np. miętową lub różową) i kolorową (np. w kwiaty lub wzór geometryczny).

2016_08_10_kopertowka_mala_torebka_dodatek_nie_tylko_na_wieczor_03Zestaw 1. Sukienka Chiara >> Kopertówka Balladine >> Zestaw 2. Koszula Vivitt >> Kopertówka Franco Bellucci >> Spodnie Tova >> Zestaw 3. Sukienka L’ame de Femme >> Kopertówka Balladine >>

Porady stylistów Balladine

  • Zasada mówiąca, że torebka musi pasować do butów, dawno odeszła do lamusa. Nie musisz się martwić o to, że brakuje ci odpowiednich camelowych butów, jeśli masz już taką torebkę.
  • Kolorowa kopertówka ożywi każdą kreację – w szybki i łatwy sposób uatrakcyjni nudny strój. Nie musi być droga, wybrane modele można kupić już za kilkadziesiąt złotych.
  • Dobierz torebkę do sylwetki. Duże, przepastne torby przytłoczą drobne panie, podobnie jak niewielkie, pudełkowe wersje niepotrzebnie podkreślą obfite kształty swojej właścicielki.

Zostaw komentarz