Paisley według Duet Woman

przez Balladine

Tegoroczny sezon jesienno-zimowy ocieplają orientalne wzory. Na topie jest paisley – perski pikiel, walijska gruszka, czyli wzór oparty na motywie lekko zawiniętej łezki. Często towarzyszy mu bogata ornamentyka. Więcej o historii i modzie na paisley pisaliśmy już << TUTAJ >>. W najnowszej kolekcji marki Duet Woman nie brakuje bluzek i koszul ozdobionych tym kultowym perskim wzorem.

Koszule i bluzki Duet Woman

Historycznie wzorem paisley zdobiono kaszmiry i jedwabie. Duet Woman proponuje koszule i bluzki z wiskozy – materiału znacznie bardziej przystępnego cenowo, a do tego cechującego się znakomitymi właściwościami użytkowymi (więcej informacji o włóknach wiskozy znajdziesz << TUTAJ >>). Dzięki wiskozie ubrania Duetu są nie tylko wygodne, ale też komfortowe dla skóry – pozwalają jej oddychać i są bardzo miłe w dotyku.

2017_11_06_paisley_wedlug_duet_woman_01Granatowa koszula we wzór paisley Duet Woman >> Biała koszula we wzór paisley Duet Woman >>

Bluzki i koszule Duet Woman  z kolekcji jesień/zima 2017-18 wyróżniają się nie tylko jakością materiału, ale także bogatą kolorystyką. Przedstawione wyżej koszule pomagają przemycić do codziennej garderoby róż – kolor sezonu. Natomiast bluzki z grafiki poniżej stawiają akcent na głęboki granat i wyrazistą czerwień, które tej jesieni też mają mocne pozycje startowe –  promuje je opiniotwórczy Pantone Color Institute.

2017_11_06_paisley_wedlug_duet_woman_02Czerwona bluzka we wzór paisley Duet Woman >> Granatowa bluzka we wzór paisley Duet Woman >>

2017_11_06_paisley_wedlug_duet_woman_03Trzeba jednak pamiętać, że ubrania w paisley, zwłaszcza te kolorowe, nie mają ściśle biznesowego charakteru. Jedynie niektóre z nich  można włączyć do stylizacji typu smart casual (między strojem formalnym a codziennym). Należą do nich na przykład koszule Duet Woman w nieco bardziej stonowanych barwach. Świetnie sprawdzą się w zestawieniu z gładkimi spodniami w kant lub ołówkową spódnicą. W takim stroju można niekiedy iść do pracy lub na spotkanie służbowe.
Wszystkie przedstawione wyżej propozycje w paisley wraz z pozostałą częścią kolekcji marki Duet Woman można obejrzeć, klikając << TUTAJ >>.

Ciemna koszula we wzór paisley Duet Woman (po lewej) >>
Jasna koszula we wzór paisley Duet Woman (po prawej) >>

Zostaw komentarz